Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

Klub Športovej Kynológie Slovakia

 30.03.2017
- kynológia -
Klub Športovej Kynológie Slovakia

Klub Športovej Kynológie Slovakia
Edelényska č.1954/16, Rožňava 048 01, Slovenská republika
Štatutár: Ladislav Janespal, zastupúci splnomocnenec: Ladislav Hlatky
IČO: 42409471
DIČ: 2120638806
IBAN : SK75 0900000000 5122552551 Slovenská sporiteľňa a.s. pobočka Rožňava
Evidencia občianskych združení - výpis z registra nájdete na tomto odkaze: http://www.ives.sk/registre/detailoz.do?action=aktualny&formular=nazov&id=211722
Zväz športovej kynológie - evidencia kynologických klubov Slovenska, nájdete nás pod evidenčným číslom 393 na tomto odkaze: http://www.zsk-sr.sk/zoznam-klubov-zsk.html
Počet detí a mládeže  - 8 +2 postihnuté deti
Počet členov – 21

Sme skupina skúsených športových kynológov, zaoberajúca sa výcvikom psov.

Športová kynológia a jej význam.

Je to kynologická disciplína športového charakteru, ktorej účastníkom je dvojica: psovod so svojim psom.
Športová kynológia vznikla z pracovnej (služobnej) kynológie, jej účelom však nie je výcvik psa priamo pre služobné práce, ale pre dosahovanie športových úspechov. Súťaží sa však v disciplínach vychádzajúcich zo služobnej kynológie a používa podobné výcvikové metódy. Vo všeobecnosti sú však výcvikové metódy pri športovej kynológii mäkšie.

Snažíme sa o kvalitný výcvik psov a jeho reprezentáciu, byť tým aj nápomocní novým majiteľom psov, ktorí majú záujem sa zapojiť do výcviku svojho miláčika.
A tým získať čo najviac kynologických skúseností, s ktorými sa dokážeme i my radi podeliť.
Riadime sa určenými stanovenými stanovami nášho Klubu Športovej Kynológie Slovakia a samozrejme taktiež sa riadime zákonmi podliehajúcimi k výchove a chovu našich miláčikov.

Cieľom Klubu Športovej Kynológie, športová kynologická a branno - osvetová činnosť, spojená s ukážkami výcviku psov a ich ovládateľnosti, prednáškami a Canisterapia pre postihnuté deti, v rámci pohybových a jazykových schopností. Výstavy a súťaže na medzinárodnej a národnej úrovni.

Speciality Club Show SK Club Cane Corso & Dogo Canario.

Stretnutie členov slovenského Klubu CC & DC v Galante v hotely Kaskády. Deň pred výstavou mali možnosť psov pocvičiť a pod vedením trénera a figuranta Romana Novotu z Kšk Pezinok prijať zopár rád, ako so psom pracovať na jeho rozvoji.
Špeciálna klubová výstava psov pod názvom - Speciality Club Show SK Club Cane Corso & Dogo Canario a to v priestoroch hotela Kaskády - priehrada Kráľová nad Váhom.Kamil Toth člen Klubu Športovej Kynológie Slovakia sa so svojím Cane Corsom Armym v svojej triede umiestnil na krásnom druhom mieste a tým aj kvalitne reprezentoval náš klub.

Internacional dog shows.

V  Bratislavskej Inchebe Expo konala medzinárodná a národná výstava psov.Túto výstavu absolvovalo približne cez 3000 psov a súk rôznych plemien z celého sveta.
Výstava bola usporiadaná podľa výstavného poriadku FCI a SKJ. Na výstave sa zúčastnili len jedince zapísané v plemenných knihách uznaných FCI.
Na tejto výstave za Klub Športovej Kynológie Slovakia sa zúčastnili Ladislav Hlatky a Kamil Toth so psom Cane Corso - Army kde získali krásne druhé miesto v danej výstavnej kategórii.

Bonitácia a rebonitácia psov a súk plemena nemecký ovčiak.

V Spišskej Novej Vsi, Bonitácia a rebonitácia psov a súk plemena nemecký ovčiak, ktorej sa zúčatnilo približne 32 psov a súk. Aby sme si bližšie povedali čo to vlastne Bonitácia a rebonitácia psov a súk znamená, tu psy a suky nesúťažia a neumiestňujú sa, ale získavajú chovnosť. aby mohli mať krytia o svojom rodokmene pre štence. Toto je vrchol uchovnenia ak pes má bonitáciu a po 2 rokoch si ju obháji, to isté aj suka.
Tejto akcie sa zúčastnil aj Ladislav Janespal kynológ nášho klubu so svojim psom Ulko Vlady - Sal rebonitácia: 5JX5/45N, kde získali doživotné uchovnenie.

MVP DUO CACIB Lučenec Novohrad Dogshow.

Na MVP DUO CACIB Lučenec Novohrad Dogshow, kde nás reprezentoval Ladislav Janespal a jeho psík plemena nemecký ovčiak s menom Nach ( Naro Vlady Sal). Psík bol v kategórii dorast, kde získal pri rozhodcoch:
- dňa 04.05.2019 p. Peter Frinć zo Srbska, ocenenie VN1 ( veľmi nádejní 1) ,
- dňa 05.05.2019 u českého rozhodcu p. Karel Strouhal VN1 ( veľmi nádejní 1). psík plemena nemecký ovčiak s menom Nach ( Naro Vlady Sal). Psík bol v kategórii dorast, kde získal pri rozhodcoch:
- dňa 04.05.2019 p. Peter Frinć zo Srbska, ocenenie VN1 ( veľmi nádejní 1) ,
- dňa 05.05.2019 u českého rozhodcu p. Karel Strouhal VN1 ( veľmi nádejní 1).

 V Rožňave: 13.05.2019

 


© Mesto Rožňava, 2019, Erika Švedová - Odbor školstva, kultúry, vzdelávania, športu a ZPOZ, Mestský úrad Rožňava