Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

GEMERUNNERS

 02.04.2019
- nadšenci behu -
GEMERUNNERS

Základné údaje: OZ GEMERUNNERS

Korešpondenčná adresa: Slnečná 12, 048 01  Rožňava

IČO: 50816985

Účet: SK23 8330 0000 0027 0138 9345

Predseda: Ing. Henrieta Pulenová

Email: gemerunnersoz@gmail.comheni.pulenova@gmail.com

Web: www.gemerunners.webnode.sk

Facebook: Gemerunners Running Club

 

Charakteristika:

Sme skupina nadšencov behu, ktorá už päť rokov funguje ako občianske združenie s názvom GEMERUNNERS. Medzi naše hlavné činnosti patrí v spolupráci s ostatnými športovými klubmi a organizáciami v okresoch Rožňava, Revúca, Rimavská Sobota organizovať športové aktivity pre členov GEMERUNNERS, ako aj pre verejnosť a propagovať beh, ako zdravý životný štýl s osobitým ohľadom na ochranu životného prostredia, poradenskou činnosťou pomáhať a viesť začínajúcich bežcov a iných športovcov k zvyšovaniu ich výkonnosti, organizáciu spoločných tréningových a spoločenských aktivít.

Viacerí sa zúčastňujeme na rôznych pretekoch a bežeckých podujatiach po celom Slovensku, ale aj za jeho hranicami. Spoznáte nás aj vďaka výrazným bielo – modrým a čiernym dresom a bundám  so slovenským znakom, folklórnym vzorom a nápisom GEMERUNNERS RUNNING CLUB. Na bežeckých podujatiach nás vďaka dresom spoznávajú ľudia z rôznych kútov Slovenska, kde Gemeru robíme skvelú reklamu.

Aj keď rok 2021 priniesol so sebou mnoho negatív, podarilo sa nám zopár úspešných projektov. Našim plánom bolo toho roku priniesť 4 športové podujatia pod súhrnným názvom 4 Podoby Rákoša (skladajúcu sa zo Zimnej, Jarnej, Letnej a Jesennej baníckej fušky). Kvôli obmedzeniam a pandemickej situácii sa nám  bohužiaľ nepodarilo uskutočniť žiaden z nich. Aj keď sme podnikli kroky k uskutočneniu Letnej baníckej fušky, aj tu sme narazili na opatrenia. Zimnú, jarnú a jesennú sériu sme nemohli zorganizovať kvôli zhoršenej pandemickej situácii a obmedzeniam – virtuálnej forme pretekov sme sa doteraz snažili vyhnúť a dúfame, že v roku 2022  sa naše podujatia znovuzrodia a bude možnosť si dobre zapretekať.

Členovia nášho klubu sa plánovali toho roku zúčastniť mnohých pretekov a podujatí, aby mohli reprezentovať mesto Rožňava. Kvôli zrušeným podujatiam to bolo možné uskutočniť len v lete a na jeseň. Naďalej však dúfame, že v novom roku budeme môcť ukázať dravosť a šikovnosť  bežcov, nielen na domácej pôde, ale aj na podujatiach po celom Slovensku.

Vychádzali nám však mnohé individuálne projekty. Zo žien sa o aktuálne FKT (najrýchlejší meraný čas) na tejto trase 24. apríla 2021 postarala Henrieta Pulenová, ktorá ju so supportom prebehla v smere z Muránskeho hradu pod Fiľakovský spoločne Jozefom Ostrihoňom a novozámockou častou tímu - s Martinom Detvajom, Pavlom Hlozákom a za 13 hodín a 47 minút. Nešlo by to však bez podporného tímu, ktorý nás sprevádzal a občerstvoval, všade tam, kde to bolo možné v zložení Helena Sokolová a Monika Gabulová.

Viac tu: https://www.slovakultratrail.sk/news/fkt-vyzvy-ultra-projekty/

A tu: Cesta Márie Széchy :: SLOVAK ULTRA TRAIL

Spolu s touto partiou sme absolvovali aj prebeh Muránskou planinou a Nízkymi Tatrami.

Zúčastnili sme sa aj mnohých pretekov na Slovensku a v zahraničí.

V susednom okrese, v neďalekej Revúcej mali Rožňavčania bohaté zastúpenie a boli veľmi úspešní.

Na 8,5 km dlhej trati si zapretekali Helena Sokolová (6. miesto v kat. Ž40),  Martina Hetesiová (2. miesto v kat. Ž40), Norbert Bukovič (1. miesto v kat. M50).

Na 22 km dlhej trati boli úspešní Henrieta Pulenová (1. miesto v kat. Ž30, 2. miesto v absolútnom poradí žien) a Jozef Ostrihoň (33. miesto v kat. M40).

 Na podujatí Bearfoot Poľana si zapretekala dvojica Jozef Ostrihoň a Helena Sokolová.

V rámci okresu si na preteku The Race v Krásnohorskom Podhradí zapretekal na trailovej trati René Vais.

Už tradične sme sa zúčastnili Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Na maratónskej trati (42,195 km)  reprezentovala klub Henrieta Pulenová s časom 3:19:02 (14. miesto ženy abs, 10. miesto v kat. do 39 rokov, 7. miesto ženy SVK). Na polmaratónskej trati (21,1 km) hájila naše farby Martina Hetesiová (21. miesto abs ženy, 3. miesto v kat do 49 rokov, 20 miesto ženy SVK).

Za veľkou mlákou v USA reprezentuje náš klub a naše mesto Maroš Gonos. Zúčastnil sa spolu s rodinou na podujatiach Wounded Warior 5k,  Neptune's 8k Race, Heroes Run.

Sezónu sme ukončili Horským behom Smolník – 33 km s prevýšním 1400m – Henrieta Pulenová sa umiestnila na 4. mieste v absolútnom poradí žien a na 2. mieste v kat. do 40 rokov. Norbert Bukovič si trať zabehol nesúťažne.

Helena Sokolová si vyskúšala aj prácu dobrovoľníka na Malokarpatskej vertikále, organizovanej Slovak Ultra Trailom.

V rámci Európskeho týždňa mobility sme propagovali beh prebehnutím mesta Rožňava na 5km dlhom okruhu. Zašportovali sme si s ostatnými športovými združeniami nášho mesta a opäť spravili niečo pre svoje zdravie.

Toho roku, ak to pandemická situácia dovolí, nás ešte ako organizátorov čakajú podujatia Jarná (marec/apríl),  Letná (júl) a Jesenná (október) Banícka fuška, ktoré sú súčasťou série trailových bežeckých pretekov 4 podoby Rákoša. Pracujeme takisto aj na oživení Gemerského polmaratónu, ktorého bližší termín bude bližšie špecifikovaný. Všetky informácie ohľadom podujatí prinesieme na našej webovej stránke a informovať budeme aj prostredníctvom facebookového kanálu 4 Podoby Rákoša.

Rozbehli sme už organizačné aktivity ohľadom ďalšieho ročníka charitatívneho podujatia pod názvom Vráťme behom nádej pod vedením Marcely Vrábeľovej – podujatie je plánované na 21.5.2022 a bližšie informácie vám prinesieme prostredníctvom facebookovej stránky podujatia.

Sme otvorení prijať medzi seba nových členov, naša skupina nie je nijako zvlášť ohraničená, postačuje mať tenisky, chuť behať a dobrú náladu. Prihlášku nájdete na našej webovej stránke a v prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať aj prostredníctvom nášho e-mailu.

 


© Mesto Rožňava, 2022, Erika Švedová - Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava