Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

Rúška aj pre obyvateľov severnej časti mesta

 08.04.2020
Vzhľadom na pretrvávajúce riziko možnej nákazy v súvislosti so šírením koronavírusu a nedostatkom rúšok na trhu, terénni sociálni pracovníci mesta (TSP) Rožňava už od minulého týždňa pristúpili k tejto situácii zodpovedne a začali prijímať viaceré opatrenia zamerané na elimináciu prípadnej nákazy u občanov z marginalizovaných rómskych komunít (MRK) v našom meste ...
Rúška aj pre obyvateľov severnej časti mesta

Vzhľadom na pretrvávajúce riziko možnej nákazy v súvislosti so šírením koronavírusu a nedostatkom rúšok na trhu, terénni sociálni pracovníci mesta (TSP) Rožňava už od minulého týždňa pristúpili k tejto situácii zodpovedne a začali prijímať viaceré opatrenia zamerané na elimináciu  prípadnej nákazy u občanov z marginalizovaných rómskych komunít (MRK) v našom meste.

Terénne sociálne pracovníčky svojpomocne šijú pre občanov zo severnej časti dvojvrstvové bavlnené rúška o ktoré je každý deň mimoriadny záujem. Doposiaľ bolo odovzdaných 60  kusov ochranných rúšok pre dospelých a 47 ks pre deti. Každej rodine bolo okrem toho poskytnuté aj mydlo a informačný leták – COVID-19.

Keďže MRK sú bezpochyby jednou z najzraniteľnejších komunít a  v prípade prepuknutia nákazy v tomto prostredí  predstavujú značné riziko možného rýchleho šírenia ochorenia vo veľkom priestore, TSP budú  naďalej v tejto aktivite pokračovať. 

Od 8. apríla 2020 majú možnosť všetci obyvatelia severnej časti mesta, ktorí nemajú prístup k zdroju pitnej vody,  navštíviť pracovisko TSP na Krátkej ulici v Rožňave a bezplatne si odobrať z pristavenej cisterny pitnú vodu.  Priebežne sa bude vyhodnocovať situácia v komunite a následne sa budú prijímať aj ďalšie preventívne opatrenia v snahe posilnenia hygienických, zdravotných a ďalších návykov občanov z tejto komunity.

 

 

 
PhDr. Marek Koltáš
sociálny pracovník

© Mesto Rožňava, 8. 4.  2020 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta