Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

IKEA pomohla matkám – samoživiteľkám

 30.09.2020
Mesto Rožňava sa v júli 2020 zapojilo do projektu Rodič - samoživiteľ, ktorý realizovala spoločnosť IKEA. V spolupráci s VÚC Košice boli za mesto Rožňava nominované dve rodiny v hmotnej núdzi. Pre obidve mamičky - samoživiteľky bol 24. august 2020 bezpochyby šťastným dňom, pretože v projekte boli úspešné a v tento deň aj obdarované ...
IKEA pomohla matkám – samoživiteľkám

Mesto Rožňava sa v júli 2020 zapojilo do projektu Rodič - samoživiteľ, ktorý realizovala spoločnosť IKEA. V spolupráci s VÚC Košice boli za mesto Rožňava nominované dve rodiny v hmotnej núdzi. Pre obidve mamičky - samoživiteľky bol 24. august 2020 bezpochyby šťastným dňom, pretože v projekte boli úspešné a v tento deň aj obdarované.

Slobodná mamička Marika sa mohla tešiť novému rozkladaciemu gauču, detskej postieľke s matracom. Keďže sama vychováva dve malé deti, darčeku sa veľmi potešila. Toho času poberá len rodičovský príspevok, o deti sa príkladne stará a každodenne sa im snaží zabezpečiť všetko, čo potrebujú pre zdravý psychický a fyzický vývin.

Ďalšou obdarovanou bola vdova Rozália, ktorá zabezpečuje výchovu svojich piatich detí, z toho sú dve zrakovo postihnuté. Napriek ťažkému osudu sa vždy snaží zabezpečiť pre všetky svoje deti plnohodnotný život. Nielen ona, ale najmä deti sa tešili z nového gauča, ktorý im odovzdali v mene spoločnosti IKEA terénni sociálni pracovníci mesta Rožňava. 


© Mesto Rožňava, 30. 9. 2020 PhDr. Marek Koltáš, Odbor sociálnych vecí a bytovej politiky, Mestský úrad Rožňava