Oficiálna stránka mesta Rožňava

Verejná zbierka pre Nadáciu Križovatka

 22.05.2019
Od 15. mája môžu zákazníci KiK-u prispieť na dobrú vec. Spoločnosť totiž vo všetkých predajniach spúšťa verejnú zbierku, ktorej výťažok poputuje na nákup detských monitorov dychu. Ich použitie je osvedčenou formou prevencie Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorej sa Nadácia Križovatka venuje už od svojho vzniku v roku 2008. Aj vďaka nej sa tieto prístroje postupne umiestňujú na novorodenecké oddelenia nemocníc v rámci celého Slovenska ...
Verejná zbierka pre Nadáciu Križovatka

 

Spoločnosť KiK organizuje verejnú zbierku pre Nadáciu Križovatka

Od 15. mája môžu zákazníci KiK-u prispieť na dobrú vec. Spoločnosť totiž vo všetkých predajniach spúšťa verejnú zbierku, ktorej výťažok poputuje na nákup detských monitorov dychu. Ich použitie je osvedčenou formou prevencie Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat, ktorej sa Nadácia Križovatka venuje už od svojho vzniku v roku 2008. Aj vďaka nej sa tieto prístroje postupne umiestňujú na novorodenecké oddelenia nemocníc v rámci celého Slovenska.

Veľkorysá myšlienka minuloročnej spolupráce s Nadáciou Križovatka o podpore projektu ,,Mamička, dýcham“ priniesla veľmi pekný výsledok. ,,Minulý rok sa nám čiastkou 9 900 eur podarilo podporiť nákup 100 nových monitorov dychu. Tie boli umiestnené na novorodenecké oddelenia v pôrodniciach po celom Slovensku. Cieľom do budúcna však je, aby nimi bolo vybavené každé lôžko v slovenských pôrodniciach. Aj tento rok sme sa preto rozhodli podporiť verejnú zbierku a veríme, že sa nám vďaka nej podarí zachrániť stovky detských životov,“ uvádza konateľ spoločnosti KiK v Česku a na Slovensku, Martin Šatný.

Zapojiť sa do verejnej zbierky a prispieť tak na dobrú vec, budú mať zákazníci možnosť od stredy, 15. mája. ,,Zbierka pre Nadáciu Križovatka bude prebiehať vo všetkých predajniach KiK na Slovensku. V každej predajni bude umiestnená zabezpečená pokladnička, do ktorej budú môcť zákazníci vhadzovať hotovosť vo výške, akú sami uznajú za vhodnú,“ dodáva Šatný.

Výťažok zo zbierky bude aj tentokrát slúžiť na nákup detských monitorov dychu, ktoré sú najlepšou ochranou pre deti ohrozené Syndrómom náhleho úmrtia. Monitory budú umiestnené na novorodenecké a neonatologické oddelenia nemocníc podľa toho, v ktorých regiónoch boli vyzbierané finančné prostriedky na ich nákup. Takouto cestou sa spoločnosť KiK snaží o pomoc tým, ktorí ju potrebujú najviac – bábätkám a ich mamičkám, ktoré vďaka certifikovanému monitoru dokážu pokojne spať s pocitom, že ich dieťa je v poriadku. Aj to je dôvod, prečo Nadácia Križovatka zároveň ponúka možnosť zapožičať si monitor dychu aj na domáce použitie.

 
Kontaktná osoba
Alžbeta Jambrichová
+421 917 673 312
 
 

© Mesto Rožňava, 22. 5.  2019 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta