Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

Spartan training group Rožňava - správa o činnosti klubu za rok 2022

 06.03.2023
Spartan training group Rožňava (ďalej len „STG Rožňava“) je občianske združenie, ktorého primárnym cieľom je športová, výchovná a vzdelávacia činnosť mládeže a dospelých v ich voľnom čase na úrovni rekreačného a výkonnostného športu.
Spartan training group Rožňava - správa o činnosti klubu za rok 2022

SPRÁVA ČINNOSTI KLUBU
SPARTAN TRAINING GROUP ROŽŇAVA
ZA ROK 2022


 
Spartan training group Rožňava (ďalej len „STG Rožňava“) je občianske združenie, ktorého primárnym cieľom je športová, výchovná a vzdelávacia činnosť mládeže a dospelých v ich voľnom čase na úrovni rekreačného a výkonnostného športu.  

Našou hlavnou činnosťou v roku 2022 bola spolupráca s ostatnými športovými klubmi, tréningová  činnosť a propagácia behu, ako zdravý životný štýl, poradenskou činnosťou pomáhať a viesť začínajúcich športovcov  k zvyšovaniu ich výkonnosti, organizáciu spoločných tréningových a spoločenských aktivít.

V súčasnosti máme 29 členov z toho je 29 členov v kategórii mládež.

Rok 2022 sme pokračovali v rozvoji nášho klubu a členov klubu. Zúčastnili sme sa mnohých súťaží, kde si jednotlivý členovia klubu  preverili svoju výkonnosť, spoznali nových ľudí z rovnakej komunity a zdravého životného štýlu.
 
Zúčastnili sme sa:

7 prekážkových pretekov Spartan Race v Európe  - RAKACA (HU), VÁC (HU), CHEILE GRADISTEI (Rumunsko), ŠAMORÍN (SVK), HRIŇOVÁ (SVK), ROŽŇAVA (SVK), VECHEC (SVK)
 
11 bežeckých pretekov  na Slovensku – Vertikál Králová Hoľa ( Šumiac), Banskobystrický maratón (Banská Bystrica), ALS Memoriál Jána Svočáka (SVIT), Beh na Sliezky Dom (Tatranská Polianka), Beh na chatu pri zelenom plese ( Tatranské Matliare), Beh Revuckym Chotárom (Revúca),  
 
4 pretekov horských bicyklov (MTB) v Smolníku ,Hrabušiciach, Slovenský Opál a v Lučenci.
 
1 crossfitovej súťaže Drsná družina v Detve.
 
Za pretekmi sme najazdili takmer 3000 km a nabehali sme nespočetne množstvo kilometrov a výškových metrov. Medzi našich najlepších  zverencov patria v kategórii dospelí: Marcel UHARČEK,  Slavomíra PROKŠEJOVÁ, Vierka KEDEROVÁ a Ivana ŠIMONOVÁ

Prinútili sme  mnohých ľudí vystúpiť z komfortnej zóny a spraviť niečo pre seba a pre svoje zdravie.
 
Rok 2022 je úspešný , medaile sú pekne a potešia, ale úspechy  ostatných členov klubu, ktorí na stupienky víťazov nedosiahli tešia ešte viac.

Podporujú nás  Mesto Rožňava, miestne firmy:  Pizza Micio, Bagetéria Rožňava, Catering Micio Baffy, Essity, regionálna firma Deaf Kebab Tornala a medzinárodné firmy: CEP, , Monk Nutrition, Easy Body.
 
KTO STOJÍ ZA NAŠOU ČINNOSŤOU V ROKU 2022

Ing. Marcel Uharček predseda a štatutár združenia, kondičný tréner II.kvalifikačného stupňa, oficiálny tréner a koordinátor pre Spartan race.
 
Viera Kederová pracuje na propagácií a grafike, pomáha organizovať logistickú podporu počas aktivít klubu, pracuje s mládežou a dobrovoľníkmi, zaujíma sa najmä strečing, tejping a fyzioterapiu.
 
Mgr. Slavomíra Prokšejova, MBA, zabezpečuje administratívu, fundraising a pracuje s mládežou a dobrovoľníkmi.
 
Stanislav Prokšej pomáha organizovať logistickú podporu počas aktivít klubu, pracuje s mládežou a dobrovoľníkmi.
 
 
pdf icon Najlepšie dosiahnuté výsledky v roku 2022
(PDF, 923 kB)
 
 

Ing. Marcel UHARČEK
predseda OZ

 


© Mesto Rožňava, 6. 3. 2023, Erika Švedová Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu , Mestský úrad Rožňava