Oficiálna stránka mesta Rožňava

ZBOJNÍCKOU STRELOU PO GEMERI

 26.06.2024
ZBOJNÍCKOU STRELOU PO GEMERI
26. júna 2024, región Gemer. Už o týždeň v stredu vyštartuje na svoju trasu prvá Zbojnícka strela tohto leta. Návštevníci sa môžu tešiť na jazdu zážitkovým červeným autobusom na troch tematických trasách naprieč celým regiónom. Výlety Zbojníckou strelou sú ideálnou príležitosťou pre objavovanie kultúrneho a prírodného bohatstva tohto nádherného regiónu.

Zbojnícka strela štartuje svoje jazdy vždy zo Salaša Zbojská, ktorý je známy svojou autentickou atmosférou a tradičnými produktami. Na výber sú tri rôzne tematické trasy, vždy v stredu počas letných prázdnin:
 
1. Za jaskynným bohatstvom (termíny: 10. júl, 31. júl, 7. august a 28. august 2024)
○ Navštívte Ochtinskú aragonitovú jaskyňu - dedičstvo UNESCO, vychutnajte si Muránske buchty a navštívte nové jedinečné
múzeum Litterra, v ktorom návštevníci otvoria brány fantázií v rôznych interaktívnych expozíciách.
○ Cena: 35 € dospelí, 20 € deti (6-15 rokov), deti do 6 rokov zdarma.
 
2. Za baníckou históriou (Termíny: 3. júl, 17. júl a 14. august 2024)
○ Objavte banícku históriu v Rákošskej Bani a ochutnajte tradičné domáce gemerské guľky. Históriu prebádate aj počas prehliadky Coburgovského kaštieľa v Jelšave.
○ Cena: 25 € dospelí, 16 € deti (6-15 rokov), deti do 6 rokov zdarma.
 
3. Za gotickými kostolmi (Termíny: 24. júl a 21. august 2024)
○ Prehliadka gotických kostolov v Kraskove a Kyjatciach spojená s workshopom výroby tradičných kyjatických hračiek. Pre najmenších je pripravené aj ryžovanie zlata počas prehliadky baníckeho múzea v Hnúšti.
○ Cena: 25 € dospelí, 16 € deti (6-15 rokov), deti do 6 rokov zdarma.
 
“Každá trasa ponúka jedinečný zážitok vrátane ochutnávok miestnych špecialít, prehliadok kultúrnych pamiatok a zábavných aktivít. Ceny zahŕňajú komentovanú jazdu zážitkovým autobusom Zbojnícka strela so sprievodcom, vstupy na vybrané atrakcie a zážitkové aktivity a ochutnávky regionálnych špecialít” dodal Jaroslav Hric, výkonný riaditeľ OOCR Gemer.

Pre viac informácií a rezervácie navštívte stránku regiongemer.sk kde si zážitkovú jazdu Zbojníckou strelou môžete rezervovať. Každá jazda má obmedzenú kapacitu preto odporúčame aby ste si svoje miesto rezervovali čo najskôr.
 
 
Kontaktná osoba:
Ing. Branislav Očkaik
marketingový koordinátor OOCR Gemer
branislav.ockaik@regiongemer.sk / +421 948 874 652
 
 

© Mesto Rožňava, 26. 6.  2024 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta