Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

Veľkonočné tvorivé dielne v Baníckom múzeu

 11.03.2024
Veľkonočné tvorivé dielne v Baníckom múzeu

plagaty

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva všetkých žiakov materských a základných škôl na už tradičné tvorivé dielne s veľkonočnou tematikou.

V snahe priniesť niečo nové tento rok múzejníci spojili veľkonočné tvorivé dielne s práve prebiehajúcou výstavou Valašský rok/Pásztoresztendő. Školáci sa zahrajú rôzne interaktívne hry a popri tom sa dozvedia veľa zaujímavých informácií o tradíciách a zvyklostiach pastierov v predveľkonočnom období. „Pred veľkonočnými sviatkami sa rodia jahniatka a nielen tie. Pastieri mali v tomto období množstvo práce, plnili dôležité úlohy a my by sme radi deťom priblížili túto tradičnú atmosféru predsviatočných príprav. Touto aktivitou pokračujeme v téme výstavy Valašský rok/Pásztoresztendő,“ uviedla múzejná pedagogička Mgr. Gabriella Badin. Deti odídu domov nielen plní nových zážitkov a informácií, ale odnesú si aj vlastnoručne vyrobené veľkonočné dekorácie.
Veľkonočné tvorivé dielne budú prebiehať od 11. marca do 27. marca 2024, každý pracovný deň od 8:00 hod. do 15:00 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave (Nám. Baníkov 25). Samotná aktivita potrvá 60 minút a je spoplatnená sumou 2 eurá na žiaka. Záujem zúčastniť sa na podujatí je potrebné nahlásiť vopred, keďže počet účastníkov je limitovaný.
 
Tešíme sa na všetky deti!

Kontakt:
Mgr. Gabriella Badin
e-mail: pedagog.galeria@banmuz.sk
tel.: 0907 769 338
 
 

© Mesto Rožňava, 11. 3.  2024 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta