Oficiálna stránka mesta Rožňava

Týždeň detí v Baníckom múzeu

 28.05.2024
Týždeň detí v Baníckom múzeu

plagat den deti

 

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, pozýva všetkých školákov na Týždeň detí. Aj tohtoročná ponuka aktivít podujatia je bohatá a rôznorodá.

V Galérii Baníckeho múzea v Rožňave (Nám. baníkov 25) si žiaci materských a základných škôl 1. stupňa prehliadnu atraktívnu výstavu V moci noci, zahrajú sa na nej a v tvorivej dielni si vyrobia soviu taštičku. Na starších už bude čakať autor výstavy V moci noci RNDr. Miroslav Dravecký z Východoslovenského múzea v Košiciach, ktorý im prezradí ako na krúžkovanie sov a rovnako študentov prevedie celou prírodovednou výstavou.

V Zážitkovom centre Sentinel (Šafárikova 43) taktiež múzejníci pripravili aktivity pre mladších aj starších žiakov. Na menších sa už teraz tešia lesní pedagógovia z Lesy SR – Škôlkárske stredisko Čermošná v Krásnohorskej Dlhej Lúke. Radi školákov hravou formou naučia viac o stromoch, hubách a zvieratkách v našich lesoch. A nielen to, detičky budú mať možnosť dozvedieť sa viac aj o vode, ako funguje kolobeh vody a ako vodou najjednoduchšie šetriť. Dokonca si posadia aj svoj vlastný stromček. Žiakov základných škôl 2.stupňa a študentov stredných škôl zase prevedie bývalý baník Ondrej Juhász celou baníckou expozíciou a pozrú si aj dokument s banskou tematikou.

Týždeň detí bude prebiehať počas celého týždňa, od 03. do 7. júna 2024 v dvoch prevádzkach Baníckeho múzea v Rožňave. Samotná aktivita potrvá cca 60 minút a vstupné na podujatie je vo výške 2 € / žiak, v prípade prednášky Krúžkovanie sov 1 € / žiak. Záujem zúčastniť sa na podujatí je potrebné nahlásiť vopred, keďže počet účastníkov je limitovaný.

Kontakty:
Gabriella Badin – 0918 364 685
Brigita Nagyová - 0944 786 722

Tešíme sa na všetky deti!

 


© Mesto Rožňava,  28. 5.  2023 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta