Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

Tvoj objektív, tvoj príbeh ...

 04.09.2023
Tvoj objektív, tvoj príbeh ...
plagat
 
Amatérska súťaž výtvarnej fotografie 2023:

Tvoj objektív, tvoj príbeh ...

Umelecké záblesky

S radosťou Vám oznamujeme, že Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, vyhlasuje súťaž amatérskej výtvarnej fotografie pod názvom Tvoj objektív, tvoj príbeh ... s podtitulom Umelecké záblesky. V 90. rokoch 20. storočia Galéria Baníckeho múzea v Rožňave pravidelne vystavovala najlepšie amatérske fotografie z regiónu a preto sme sa rozhodli pri príležitosti svetového dňa fotografie v mesiaci august obnoviť túto tradíciu. V súčasnosti popularita fotografie neustále rastie a našim záujmom je poskytnúť aj verejnosti priestor pre vlastné sebavyjadrenie prostredníctvom výtvarnej fotografie.

„Výtvarná fotografia nie je primárne dokumentom. Môže predstavovať vlastnú interpretáciu sveta a vyjadrovať isté stanoviská autora. Autor sa neopiera o fakty, sociálnu skutočnosť, ale o umelecké interpretáciu okolia. Je to zachytenie emócie, atmosféry, nekonvenčného momentu, ale i osobného, autentického zážitku, ktorý dokáže zachytiť len fotograf,“ uviedla kurátorka výtvarného umenia Mgr. Kristína Pakesová, PhD.
 
Názvy kategórií, do ktorých sa môžu záujemcovia prostredníctvom svojich fotografií zapojiť:
Vaša svadobná tradícia
Na bicykli
Technické požiadavky pre súťažné fotografie:
  • elektronický grafický formát fotografií JPG, odporúčaný rozmer dlhšej strany fotografie maximálne 3600 pixelov a veľkosť súboru do 8 MB, optimálne rozlíšenie 300 DPI
 
Fotografie je potrebné zasielať spolu s emailovou prihláškou a podpísaným dokumentom Súhlas so spracovaním osobných údajov na e-mailovú adresu: vytvarne.umenie@banmuz.sk. Pravidlá súťaže a dokument Súhlas so spracovaním osobných údajov pre účely súťaže sú verejne prístupné na webovej stránke Baníckeho múzea v Rožňave www.banmuz.sk v sekcii Dokumenty.
 
Porotou tejto súťaže sú Viktória Papp, fotografka a hudobníčka z Rožňavy a Marek Hajkovský, profesionálny fotograf a učiteľ z Kežmarku. Do súťaže sa môžu zapojiť amatérski fotografi s umeleckým zápalom a chuťou zverejniť svoju fotografiu verejnosti a odbornej porote.

Súťaž potrvá až do konca kalendárneho roka 2023 a výsledky budú vyhlásené v priebehu februára 2024. Víťazné fotografie budú vystavené v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave počas kalendárneho roka 2024.

Tešíme sa na Vaše fotografie!
 
 

© Mesto Rožňava, 4. 9.  2023 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta