Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

Rodinné striebro

 17.05.2024
Rodinné striebro

plagat vystava

 

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave v spolupráci s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky (TASR) predstaví širokej verejnosti v priestoroch knižnice výstavu fotografií Michala Svítka, vedúceho redakcie TASR, pod názvom Rodinné striebro. Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok 27.5.2024 o 17:00 hod.
 
Michal Svítok vyštudoval na Akadémii umení filmovú a dokumentárnu tvorbu. Pochádza z fotografickej rodiny. Pracuje ako fotograf v agentúre TASR a jeho fotografie z významných politických, spoločenských či športových udalostí preberajú slovenské aj zahraničné médiá. „Mňa zaujímala najmä fotografia, ale musel som sa venovať aj filmu. Oficiálne som teda filmový dokumentárny režisér,“ povedal autor výstavy Michal Svítok. „Venujem sa aj foteniu z lietadla. Výstava Rodinné striebro predstavuje výber leteckých záberov, ktoré boli vytvorené v rámci rozsiahleho projektu TASR o Slovensku v roku 2018.

Fotografie ponúkajú pohľady na prírodné krásy slovenských regiónov, zaujímavé turistické lokality, hrady, zámky, kaštiele, národné parky, vodné nádrže, ale aj cestnú infraštruktúru,“ dodal Svítok.
 
„Tvorbu pána Svítka som spoznal počas vysokej školy vďaka projektu športovej fotografie. Som rád, že teraz sa s jeho prácou môžu oboznámiť aj naši čitatelia a návštevníci knižnice,“ prezradil pracovník knižnice Marek Čižmár.
 
 Pozývame širokú verejnosť v pondelok 27.5.2024 o 17:00 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 na vernisáž výstavy fotografií leteckých záberov Rodinné striebro, ktorú v spolupráci s Tlačovou agentúrou Slovenskej republiky otvorí samotný jej autor Michal Svítok. Výstava bude dostupná počas výpožičných hodín knižnice do 24.6.2024. Vstup je voľný.
 
 
 
Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Lipová 3, 048 01 Rožňava
www.kniznica-rv.sk
 
 

© Mesto Rožňava, 17. 5. 2024  Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta