Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

Beseda s Janou Kušnierovou a jej žiakmi

 13.03.2024
Beseda s Janou Kušnierovou a jej žiakmi

plagat

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, a Občianske združenie Gemerskí umelci Vás pozývajú na besedu so známou regionálnou výtvarníčkou Janou Kušnierovou. Pôjde o jubilejnú 15. besedu organizovanú Občianskym združením Gemerskí umelci.

Od januára tohto roka Jana Kušnierová vystavuje svoje výtvarné diela v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave. Výstava s názvom Dozrievanie chronologicky mapuje výsledky jej celoživotnej tvorby. Záujemcovia budú mať možnosť prehliadnuť si vystavené diela a autorka im bližšie predstaví hlavné motívy a inšpirácie svojej rozsiahlej celoživotnej tvorby. Ďalšími účastníčkami besedy budú jej bývalé žiačky, a to výtvarníčka Jana Valková zo Štítnika a Kristína Pakesová, kurátorka výtvarného umenia Baníckeho múzea v Rožňave. Beseda sa bude niesť v duchu generačného stretu jej žiačok a ich skúseností s výtvarným umením pod vedením Jany Kušnierovej. Podujatie bude sprevádzané hudbou a spevom Jaroslava Boldiša z Plešivca.

Beseda sa uskutoční 14. marca 2024 o 16:00 hod. v priestoroch Galérie BM (Nám. baníkov 25, Rožňava). Vstupné na podujatie je vo výške 1,- €. Podujatie je súčasťou sprievodného programu k výstave Dozrievanie.

Všetci ste srdečne vítaní!
 
 

© Mesto Rožňava, 13. 3.  2024 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta