Oficiálna stránka mesta Rožňava
Slovenčina Magyar English

Deň hvezdární a planetárií ožije aj na Gemeri

 08.03.2024
Deň hvezdární a planetárií ožije aj na Gemeri

plagat

Deň hvezdární a planetárií ožije aj na Gemeri.
Hvezdáreň do Rožňavy tentokrát prinesie majsterku sveta!

Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, otvára pri príležitosti Dňa hvezdární a planetárií svoje brány širokej verejnosti. Účastníci sa môžu tešiť na Deň otvorených dverí plný exkurzií, prehliadok a aktivít pre celú rodinu, ktorý sa uskutoční 16. marca 2024 na rožňavskej hvezdárni.

„Program Dňa otvorených dverí je bohatý a pestrý. Môžete sa tešiť na exkurzie a prehliadky areálu, hlavnej budovy hvezdárne a pozorovateľne s kupolou. Prezentácia nového teleskopu vám priblíži najnovšie technológie v astronómii. Pre deti sú pripravené zábavné astro aktivity, ktoré im pomôžu spoznať vesmír hravou formou. Počas dňa sa v závislosti od počasia uskutoční aj pozorovanie Slnka, ako aj večerné pozorovanie hviezd,“ upresnil Zdeněk Molnár z úseku astronómie Gemerského osvetového strediska.

Prvý deň vyvrcholí štartom modelu rakety s poprednou raketomodelárkou Emou Čižnárovou, ktorá sa už trinásť rokov venuje tejto záľube a obsadzuje najvyššie priečky slovenských, európskych a svetových súťaží.

Program je však dvojdňový a 17. marca sa presunie do Domu tradičnej kultúry Gemera na Betliarskej 8, kde si návštevníci vychutnajú dobrodružné animované rozprávky s astronomickou tematikou s názvom Cesta do vesmíru. Predstavenia sa uskutočnia v mobilnom planetáriu o 16:00 a 17:00.

Vstupné na sobotňajší Deň otvorených dverí je zdarma, nedeľné premietanie v mobilnom planetáriu bude stáť symbolické tri eurá. Viac informácií sa dozviete na telefónnom čísle 0918 244 901 alebo mailom na hvezdaren@gos.sk.
 
Aktuálne informácie zo života Gemerského osvetového strediska sledujte na našej stránke www.gos.sk a na našich sociálnych sieťach, ktoré nájdete jednoducho ako @gos.roznava.
 
 

© Mesto Rožňava, 8. 3.  2024 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta