Stolní tenisti a tenistky rožňavského Geológa majú za sebou úspešné zápasy. Muži uplynulý víkend doniesli body z Vranova n/T a Nižnej, ženy doma zdolali Ružomberok B.
 
Do Vranova n/T cestovali Rožňavčania v piatok podvečer. Do stretnutia vstúpili dobre. „Na začiatku nám nečakane vyšli prvé dva zápasy, keď Andrej Slováčik porazil mladú nádej vranovského stolného tenisu Oráča a nečakali sme ani víťazstvo Takáča nad Fečom,“ začal nehrajúci kapitán extraligového tímu Gregor Gallo. „Bohužiaľ hneď nasledujúci zápas, ktorý prehral Adam Klajber s nepríjemným Tušimom, kde viedol 6:1 v koncovke 5. setu, nakopol domácich a vyrovnali priebeh zápasu. Vynikajúci výkon podal najmä Andrej Slováčik, ktorý nenašiel vo Vranove premožiteľa. Na našu škodu zápas nevyšiel našej jednotke Adamovi Klajberovi, ktorý po chorobe vyhral len jeden zápas.“ Stretnutie sa skončilo remízou 5:5.
 
V sobotu podvečer hrali extraligisti v Nižnej. Domáci nastúpili v obmenenej zostave, keď im pre reprezentačné povinnosti chýbali dvaja hráči základnej zostavy. „Ďalší hráči súpera nemajú takú kvalitu, aby ich nahradili. Z tohto pohľadu to bolo povinné víťazstvo,“ uviedol Gallo. Geológ vyhral 6:2.
 
Po dvoch kolách druhej časti súťaže stolní tenisti Geológa ešte neprehrali. Na konte majú dve remízy a jednu výhru. „Je to určite pozitívne, že sme ešte neprehrali. No remíza v Ružomberku, ale najmä remíza vo Vranove nás vzhľadom k priebehu zápasov môžu mrzieť,“ poznamenal Gallo. Aktuálne sú tak Rožňavčania na piatok mieste s jednobodovou stratou na štvrtú Nižnú. V poslednom kole druhej časti nastúpia proti Vydranom a Malackám, Nižná hostí doma Vranov n/T. „Ak v poslednom kole nebude žiadne veľké prekvapenie, mali by sme sa umiestniť na 4. mieste a vo štvrťfinále by sme mali hrať s 5. tímom – Nižnou,“ priblížil Gallo.
 
Kým muži hrali na pôde súperov, ženy nastúpili doma. V sobotu predpoludním hostili silný Ružomberok B. V prvom stretnutí prehrali 4:6, v odvete im prehru chceli vrátiť. Čo sa aj podarilo a vyhrali 6:4. Nebolo to však jednoduché. „Zdolali sme nebezpečné družstvo Ružomberok B. Toto stretnutie bolo hlavne z našej strany dosť nervózne, pretože dievčatá mali v hlave, že musia vyhrať a mať ešte aj lepšie sety, aby mali vzájomný zápas s týmto súperom lepší. Nakoniec však stretnutie dopadlo dobre, keď hlavne Číšková pomohla veľmi nášmu mladému tímu svojim bodom a ďalším dôležitým víťazstvom so štvorhre,“ zhrnul Gallo.
 
Anna Číšková sa v zostave Geológa objavila po viacročnej pauze. V stretnutí sa ukázali jej skúsenosti. Pomôcť tímu by mala aj v ďalších stretnutiach. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo presvedčiť túto veľmi kvalitnú hráčku, aby sa opäť po troch rokoch postavila za zelené stoly. Prisľúbila nám odohranie ešte ďalšieho kola, ktoré budeme hrať v Humennom. V prípade postupu nám určite pomôže v kvalifikačných stretnutiach o postup do extraligy žien, ktoré budú s prvým tímom západnej časti. Po týchto zápasoch uvidíme, ako sa vyvinie situácia, pristúpime k ďalším jednaniam,“ načrtol budúcnosť Gallo.
 
Víťazstvo nad Ružomberkom B posunulo Rožňavčanky na prvé miesto v tabuľke. Priblížili sa tak postupu do extraligy, čo sa vzhľadom na vývoj súťaže stalo hlavným cieľom. „Dievčatá by veľmi chceli postúpiť do extraligy, takže sme sa zamerali na tento boj a dúfame, že sa im to podarí,“ uzavrel Gallo.
 
 
 

© Mesto Rožňava, 30.  1. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 30.01.2020 15:18 hod.