Do tlače komponentov ochranných štítov pre zdravotníkov sa zapojila aj Stredná odborná škola technická v Rožňave. Komponenty na výrobu ochranných štítov sa tu tlačia od soboty 18. apríla. Kúpu novej 3D tlačiarne  realizoval Košický samosprávny kraj (KSK) ako zriaďovateľ školy. Informovala hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková. K dispozícii je ešte jedna 3D tlačiareň, ktorú vyrobil žiak školy ako svoju maturitnú prácu. KSK spolu s druhou tlačiarňou dodalo aj materiál.

Od chvíle ako spustili výrobu komponentov ich doteraz vyrobili 65 kusov a pokračujú ďalej. Čo sa týka výkonnosti, jedna tlačiareň dokáže za 3,5 hodiny vyrobiť komponenty na tri kusy ochranných štítov. Hotové komponenty odovzdávajú na Odbor školstva KSK, odkiaľ ich distribuujú do nemocníc.

Rožňavská stredná škola sa tak tlačou komponentov úspešne zapojila do iniciatívy Pomôž nemocnici. Z dosiahnutých výsledkov má radosť aj riaditeľka školy Diana Košťálová. „Naša škola sa tak nestráca v konkurencii ostatných škôl v regióne. I to svedčí o svedomitej práci mojich kolegov. Som rada, že sme ani na chvíľu nezaváhali. Keď vieme a môžeme, tak pomáhame,“ uviedla Košťálová.

 

 


© Mesto Rožňava, 28.  4. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 28.04.2020 11:17 hod.