Aj keď rok 2021 priniesol so sebou mnoho negatív, podarilo sa nám zopár úspešných projektov. Našim plánom bolo toho roku priniesť 4 športové podujatia pod súhrnným názvom 4 Podoby Rákoša (skladajúcu sa zo Zimnej, Jarnej, Letnej a Jesennej baníckej fušky). Kvôli obmedzeniam a pandemickej situácii sa nám  bohužiaľ nepodarilo uskutočniť žiaden z nich. Aj keď sme podnikli kroky k uskutočneniu Letnej baníckej fušky, aj tu sme narazili na opatrenia. Zimnú, jarnú a jesennú sériu sme nemohli zorganizovať kvôli zhoršenej pandemickej situácii a obmedzeniam – virtuálnej forme pretekov sme sa doteraz snažili vyhnúť a dúfame, že v roku 2022  sa naše podujatia znovuzrodia a bude možnosť si dobre zapretekať.

Členovia nášho klubu sa plánovali toho roku zúčastniť mnohých pretekov a podujatí, aby mohli reprezentovať mesto Rožňava. Kvôli zrušeným podujatiam to bolo možné uskutočniť len v lete a na jeseň. Naďalej však dúfame, že v novom roku budeme môcť ukázať dravosť a šikovnosť  bežcov, nielen na domácej pôde, ale aj na podujatiach po celom Slovensku.

Vychádzali nám však mnohé individuálne projekty. Zo žien sa o aktuálne FKT na tejto trase 24. apríla 2021 postarala Henrieta Pulenová, ktorá ju so supportom prebehla v smere z Muránskeho hradu pod Fiľakovský spoločne Jozefom Ostrihoňom a novozámockou častou tímu - s Martinom Detvajom, Pavlom Hlozákom a za 13 hodín a 47 minút. Nešlo by to však bez podporného tímu, ktorý nás sprevádzal a občerstvoval, všade tam, kde to bolo možné v zložení Helena Sokolová a Monika Gabulová.

Viac tu: https://www.slovakultratrail.sk/news/fkt-vyzvy-ultra-projekty/

A tu: Cesta Márie Széchy :: SLOVAK ULTRA TRAIL

Spolu s touto partiou sme absolvovali aj prebeh Muránskou planinou a Nízkymi Tatrami.

Zúčastnili sme sa aj mnohých pretekov na Slovensku a v zahraničí.

V susednom okrese, v neďalekej Revúcej mali Rožňavčania bohaté zastúpenie a boli veľmi úspešní.

Na 8,5 km dlhej trati si zapretekali Helena Sokolová (6. miesto v kat. Ž40),  Martina Hetesiová (2. miesto v kat. Ž40), Norbert Bukovič (1. miesto v kat. M50).

Na 22 km dlhej trati boli úspešní Henrieta Pulenová (1. miesto v kat. Ž30, 2. miesto v absolútnom poradí žien) a Jozef Ostrihoň (33. miesto v kat. M40).

 Na podujatí Bearfoot Poľana si zapretekala dvojica Jozef Ostrihoň a Helena Sokolová.

V rámci okresu si na preteku The Race v Krásnohorskom Podhradí zapretekal na trailovej trati René Vais.

Už tradične sme sa zúčastnili Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Na maratónskej trati (42,195 km)  reprezentovala klub Henrieta Pulenová s časom 3:19:02 (14. miesto ženy abs, 10. miesto v kat. do 39 rokov, 7. miesto ženy SVK). Na polmaratónskej trati (21,1 km) hájila naše farby Martina Hetesiová (21. miesto abs ženy, 3. miesto v kat do 49 rokov, 20 miesto ženy SVK).

Za veľkou mlákou v USA reprezentuje náš klub a naše mesto Maroš Gonos. Zúčastnil sa spolu s rodinou na podujatiach Wounded Warior 5k,  Neptune's 8k Race, Heroes Run.

Sezónu sme ukončili Horským behom Smolník – 33 km s prevýšním 1400m – Henrieta Pulenová sa umiestnila na 4. mieste v absolútnom poradí žien a na 2. mieste v kat. do 40 rokov. Norbert Bukovič si trať zabehol nesúťažne.

Helena Sokolová si vyskúšala aj prácu dobrovoľníka na Malokarpatskej vertikále, organizovanej Slovak Ultra Trailom.

V rámci Európskeho týždňa mobility sme propagovali beh prebehnutím mesta Rožňava na 5km dlhom okruhu. Zašportovali sme si s ostatnými športovými združeniami nášho mesta a opäť spravili niečo pre svoje zdravie.

Reprezentovať farby mesta naďalej budeme v našich dresoch a nových bežeckých bundách s heslom a logom mesta, a vzorom gemerskej čipky, ktorý je našou súčasťou už tretím rokom.

Dotáciu od mesta Rožňava sme sa snažili využiť čo najefektívnejšie, tak aby boli odmenení aj členovia klubu a zároveň, aby nami organizované podujatia mali určitý štandard v takom rozsahu, aby sa k nám pretekári radi vracali. Veľký dôraz sme kládli na rodinnú atmosféru, reklamné propagačné materiály a takisto aj odmeny sme obstarávali v prevažnej miere v rámci mesta Rožňava, aby sme tak pomáhali aj miestnym podnikateľom.

V takomto duchu chceme náš klub viesť aj naďalej, podporovať rozvoj behu v meste Rožňava a jeho okolí. Organizovať podujatia série 4 Podoby Rákoša a obnoviť tradíciu Gemerského polmaratónu a budeme veľmi radi, ak sa nás mesto rozhodne podporiť aj v roku 2022.

Ďakujeme za prejavenú dôveru v roku 2021.

Za tím GEMERUNNERS

 

Dizajn atletických búnd.

 

 

Ing. Henrieta Pulenová
Predseda OZ Gemerunners
 

© Mesto Rožňava, 7. 1. 2022 Erika Švedová, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

 

 

Publikované: 7.01.2022 10:41 hod.