Len pár dní nás delí od príchodu najkrajších sviatkov v roku, Vianoc. Aj tento rok sa Folklórny súbor Haviar rozhodol spríjemniť toto predvianočné obdobie krásnym vystúpením.

V Rožňave, v kinosále vojenského útvaru, sa 16.12.2019 konalo podujatie Vianoce s Haviarom. Na javisku sa predstavilo niekoľko desiatok členov Folklórneho súboru Haviar, detských súborov Malý Haviar a Deti FS Haviar. Prvýkrát sa verejnosti predstavila Detská ľudová hudba Haviar pod vedením Ondreja Hlaváča. Všetkých hudobne sprevádzala Ľudová hudba Ondreja Hlaváča.

Vystúpenie pozostávalo z dvoch častí. V prvej sa predstavili jednotlivé zložky súboru so svojimi programovými číslami a v druhej sa všetci prítomní spoločne s účinkujúcimi naladili na vianočnú atmosféru.

Prekvapením programu bolo vystúpenie veliteľa práporu Radiačnej, chemickej a biologickej ochrany, pplk. Ing. Olivera Toderišku, ktorý hrou na trúbke navodil atmosféru Vianoc na Gemeri. Všetci si spoločne zaspievali vianočné koledy, Narodil sa Kristus Pán, Keď tá jasná hviezda, alebo Do hory do lesa. Nechýbali ani vinše v podaní detí súboru. Tradičná vianočná pieseň, Tichá noc, rozozvučala celú sálu a ukončila tento príjemný adventný večer.

Hlavne tí najmenší mali najväčší zážitok z príchodu Mikuláša, ktorý sa hneď po predstavení objavil na scéne a sním aj anjel a čert. Očká nielen malých folkloristov, ale aj ostatných detí, nachádzajúcich sa v sále, sa hneď rozžiarili šťastím. Ani jedno z nich po zarecitovaní básničky alebo vinša, či zaspievaní pesničky, neodišlo domov naprázdno, ale s balíčkom plným prekvapení.

Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí prišli podporiť folkloristov a zatlieskať im priamo na ich domovskej scéne, samotným účinkujúcim, ktorí sa nebojácne postavili na javisko a predviedli nádherné predstavenie. V neposlednom rade ďakujeme tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o to, aby mohli členovia súboru Haviar, ako aj detských zložiek súboru, tento program predviesť. Večerné predstavenie sa konalo aj vďaka finančnej podpore Mesta Rožňava a Fondu na podporu umenia.

 

 

 


© Mesto Rožňava, 19. 12.  2019 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

Publikované: 19.12.2019 07:22 hod.