Gemerská knižnica Pavla Dobšinského pripravila cez leto pre deti viacero aktivít pod súhrnným názvom Leto v knižnici. V priebehu júla i augusta to budú tvorivé dielne Knižnica rukami, vždy v utorok a v piatok čase otváracích hodín. Utorky to bude v pobočke Juh, zväčša popoludní, v piatok deti privíta hlavná budova na Lipovej ulici. „Pre deti sú pripravené rôzne tvorivé aktivity, dramatizácie, zahrajú si divadielko,“ uviedla Lucia Bodzáš Csontosová z Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského.
 
Ďalšou aktivitou pre deti bude denný tábor, ktorého nosnou témou budú rozprávky. Konať sa bude od 22. do 26. júla a volá sa Po stopách rozprávok. Záujem bol veľký, a tak voľné miesta už nie sú. „Naplánovali sme ho tak, že každý deň bude v duchu iného typu rozprávok. Budú to klasické, moderné, o zvieratkách či animované Disney rozprávky. Jeden deň strávime mimo knižnice. Pôjdeme do kaštieľa v Betliari. Tiež to však bude v duchu rozprávok,“ pokračovala Bodzáš Csontosová.
 
Najbližšiu nedeľu 14. júla bude na detské knihy viac zameraná aj Čitáreň pod vežou, ktorou s knižnica zapojila do Rožňavského kultúrneho leta.
 
Letné múzejno-pedagogické dni pre deti pripravilo aj Banícke múzeum v Rožňave. Pod názvom RETROsvet v múzeu sa konali od 8. do 12. júla. Nadväzovali na aktuálnu RETROvýstavu v Galérii Baníckeho múzea. Deti si pozreli banícke lokality v okolí Rožňavy, pracovali v tvorivých dielňach a náučno-pútavou formou získavali informácie o živote v 60. až 80. tych rokoch minulého storočia.
 
 
 
 

© Mesto Rožňava, 12 7. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 12.07.2019 10:58 hod.