Oslavy Dňa víťazstva sa v Rožňave uskutočnili v minimalistickom duchu. Ovplyvnili to protiepidemické opatrenia, ktoré platia v rámci obmedzenia šírenia nového koronavírusu. Na Námestí baníkov si vo štvrtok 7. mája položením vencov uctili pamiatku padlých i pripomenuli 75. výročie Dňa víťazstva predstavitelia samosprávy, štátnej správy i spoločenských organizácií.

Jednotlivé delegácie prichádzali v štvrťhodinových odstupoch. O desiatej prišiel primátor mesta Rožňava Michal Domik, v sprievode prednostky Mestského úradu Eriky Mihalikovej, zástupcu primátora Ján Lacha, náčelníka Mestskej polície Róberta Hanuštiaka a poslanca Michala Drengubiaka. Za nimi nasledovali členovia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) na čele s predsedom Oblastného výboru Jurajom Bernárom a Milanom Malčekom, predsedom Základnej organizácie SZPB partizána Tótha v Rožňave.

V stanovenom intervale postupne prichádzali aj ďalší predstavitelia. Medzi nimi nechýbal veliteľ Práporu radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Rožňava podplukovník Ondrej Iliško, riaditeľka Domu Matice Slovenskej v Rožňave Zlatica Halková, zástupcovia Gemerského baníckeho spolku Bratstvo, Baníckeho múzea v Rožňave, Okresného úradu, mestských organizácií i Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska.

 

 


© Mesto Rožňava, 11.  5. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 11.05.2020 13:01 hod.