Štatistika za 1. týždeň roku 2021. Na antigénové testovanie sa už dá aj dopredu objednať.

Za prvý týždeň roku 2021 urobili zdravotníci v okrese Rožňava v piatich odberových miestach dovedna 5 988 antigénových testov, pričom 303 z nich bolo s pozitívnym výsledkom, čo je 5,06 percenta.

Na dvoch odberových miestach, v Dobšinej a Regionálnom úrade verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Rožňave, sa rozbehlo objednávanie na testovanie prostredníctvom formulára na webe korona.gov.sk.

Na AG testovanie na odberovom mieste RÚVZ sa dá prihlásiť cez spomínaný objednávací formulár. Záujemca dostane sms alebo e-mail s presným dátumom a časom, kedy má prísť. Rovnakou formou príde aj výsledok. Na vyžiadanie ho však zdravotníci vyhotovia aj v písomnej podobe.

Odberové miesto RÚVZ po novom pracuje okrem utorka a štvrtka (v čase od 14.00 do 16.00 hod.) aj v nedeľu v čase od 13.00 do 16.00 hod. Platí, že testovaní budú len tí, ktorí sa vopred registrovali na webe. Mimo týchto budú prípadní záujemcovia otestovaní len vo veľmi výnimočných prípadoch.

Ostatné odberové miesta v Rožňave, teda v Slovenskom červenom kríži, vojenskom útvare a nemocnici Svet zdravia, pracujú zatiaľ v priebežnom systéme. Stačí prísť a vyčkať v rade.

Zdroj: RÚVZ v Rožňave

 

 


© Mesto Rožňava, 11.  1. 2021 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 11.01.2021 15:23 hod.