Účasť na finálovom turnaji v Bratislave je premiérou nielen pre Geológ Rožňava, ale i pre jednotlivých hráčov extraligového tímu. Jakub Takáč to samozrejme považuje za veľký úspech. „Jednak z osobného pohľadu, ale z pohľadu tímu je to ešte väčší úspech. Určite viac poteší to, že môžeme bojovať o medaily, nie o záchranu,“ povedal stolný tenista Geológa Rožňava Jakub Takáč.

Oproti kolegom z tímu má s halou v Bratislave menej skúseností. Hral tam len v rámci majstrovstiev Slovenska. Na semifinále s Vydranmi sa Rožňavčania pozerajú realisticky. Aj preto sa viac sústreďujú na stretnutie o tretie miesto. Podľa papierových predpokladov by sa mali stretnúť s Vranovom n/T. V aktuálnej sezóne s týmto súperom dvakrát remizovali. „Z pohľadu tímu bude dôležité, ako sa bude dariť našej jednotke Adamovi Klajberovi. Ak to pôjde jemu, bude sa dobre hrať aj nám. Každý si musí postrážiť svoj zápas, ktorý má vyhrať,“ prezradil Takáč. V stretnutiach sa nebudú hrať štvorhry, čo by podľa neho mohlo byť pre Geológ výhoda.

V minulej sezóne hral Takáč za Devínsku Novú Ves. Po tom ako klub vypadol z extraligy, oslovili ho Rožňavčania a tak sa stal jedinou novou posilou tímu. V úvodných kolách mu to však nešlo podľa predstáv. „Je pravda, že zo začiatku som bol z nového prostredia nervózny. Výkony som nepodával také, ako by som chcel. Bolo to všelijaké. S pribúdajúcimi zápasmi som sa však v Rožňave čoraz viac udomácňoval, spoznával ľudí a našiel svoje miesto v tíme,“ uviedol Takáč. „Zlomové bolo asi stretnutie v Galante. Tam som vyhral prvý zápas. Odvtedy už tréma zo mňa opadla. Uvedomil som si, že aj môžem vyhrať zápas, lebo dovtedy som nevyhral.“

Finálový turnaj mužskej stolnotenisovej extraligy sa odohrá v piatok a sobotu v stolnotenisovej hale v Bratislave. V piatok 26. júna o 17.00 hod. nastúpi Geológ v semifinále proti Vydranom a Vranov n/T proti Malackám. V sobotu 27. júna o 11.00 hod. odohrajú porazení semifinalisti stretnutie o tretie miesto a v rovnakom čase zvedú víťazi súboj o titul.

 

 


© Mesto Rožňava, 25.  6. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 25.06.2020 10:27 hod.