Stolní tenisti extraligového Geológa Rožňava majú za sebou úspešné tretie kolo. V Galante sa síce trochu zapotili, v Rybníku už malo stretnutie hladký priebeh. Rožňavčania si tak pripísali dve dôležité víťazstvá a v tabuľke poskočili na ôsme miesto.
 
Stretnutie v Galante sa hralo minulý piatok podvečer. Domáci do neho vstúpili úspešne a viedli 3:0. „Úvod bol znepokojivý, ale aj vtedy sme verili, že stav otočíme,“ uviedol hráč tímu Gregor Gallo. „Prvé dvojhry sme smolne prehrali, keď Slováčik viedol 2:0 s Wiltchkom ml. a nakoniec prehral. K obratu zavelil Klajber, keď zvládol ťažký zápas s Bírom, hoci už prehrával 0:2 na sety. V ďalších troch setoch sa upokojil, skonsolidoval svoju hru a sety vyhral bez problémov. Zvíťazili sme v piatich zápasoch za sebou.“ Pred posledným zápasom bol tak stav 4:5. O výsledku tak rozhodovala štvorhra. „Zvládli sme ju bez väčších problémov. Dvojica Klajber – Takáč, pre ktorú sme sa nakoniec rozhodli, nedala mladým súperom žiadnu šancu. Výborný výkon v stretnutí predviedol Klajber. Domáci ukázali veľkú bojovnosť, najmä mladý Wiltschka a Bíro boli veľmi nebezpeční,“ zhrnul Gallo.
 
V sobotu potom Rožňavčania nastúpili v Rybníku. Hoci deň predtým Ružomberok s týmto súperom remizoval 5:5, hráči Geológa si iný výsledok ako víťazstvo nepripúšťali. O vývoji stretnutia veľa napovedala už úvodná dvojhra. Stretli sa v nej jednotky oboch tímov. „Klajber po tuhom boji zdolal Gajdoša. Následne Slováčik bez problémov zdolal Tonkoviča a bolo zrejmé, že domáci už nemajú na zvrat a zrodilo sa jasné víťazstvo nášho mužstva,“ uviedol Gallo.
 
Po smolnej prehre s Ružomberkom i viac menej očakávaných prehrách s Vydranmi a Malackami chceli hráči Geológa ukázať, že v tejto sezóne s nimi určite treba rátať a nechcú byť len do počtu. „Po nevýraznom začiatku sezóny sme tieto víťazstvá veľmi potrebovali. Verím, že budú pre nás dobrým odrazovým mostíkom pred ďalšími dôležitými zápasmi o prvú šestku. Nasledujúce dva kolá budú pre nás kľúčové. O dva týždne privítame na domácich stoloch najprv veľmi nebezpečný Vranov n/T a potom v sobotu Michalovce. Na konci novembra v 5. kole cestujeme do Čadce, kde odohráme zápas s domácim A aj B mužstvom,“ uzavrel Gallo.
 
Extraliga
3. kolo: Rybník – Rožňava 1:6 (M. Gajdoš 1 – A. Klajber, A. Slováčik a J. Takáč po 2), Galanta – Rožňava 4:6 (B. Bíro a D. Wiltschka po 2 – A. Klajber 3,5, J. Takáč 1,5, A. Slováčik 1). Ostatné výsledky: Michalovce – Čadca 6:3, Vranov n/T – Čadca B 6:2, Galanta – Ružomberok 2:6, Nižná – Vydrany 3:6, Valča – Malacky 2:6, Rybník – Ružomberok 5:5, Vranov n/T – Čadca 6:1, Michalovce – Čadca B 6:0, Nižná – Malacky 0:6, Valča – Vydrany 0:6.
2. kolo: Rožňava – Vydrany 2:6 (A. Klajber a A. Slováčik po 1 – P. Šereda a Z. Lelkeš po 3), Rožňava – Malacky 3:6 (A. Klajber 2, A. Slováčik 1 – E. Illáš 3, A. Brat 2, B. Kalužný 1). Ostatné výsledky: Vranov n/T – Nižná 6:2, Michalovce – Valča 6:2, Čadca – Galanta 6:3, Čadca B – Rybník 0:6, Ružomberok – Malacky 3:6, Vranov n/T – Valča 6:0, Michalovce – Nižná 3:6, Čadca – Rybník 6:0, Čadca B – Galanta 1:6, Ružomberok – Vydrany 2:6.
 
 
 
 
 

© Mesto Rožňava, 31. 10. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 31.10.2019 18:07 hod.