Spievané písmenká
 
Objavme text v pesničkách
 
 
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja a Divadlo Theátrum Rožňava pripravuje pre deti základných škôl podujatie pod názvom „Spievané písmenká.“ Stretnutie sa bude konať vo štvrtok 11.10. 2018 o 9:00 hod. v priestoroch knižnice na ul. Lipová č. 3 v rámci projektu Tajomstvá v literatúre II., ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a je hlavným partnerom projektu.
 
Theátrum je malé autorské divadlo. Vychádza z potreby samostatnej tvorby a zúročuje viac ako dvadsať rokov skúseností na profesionálnych divadelných scénach. Jeho predstavenia sú venované prevažne deťom. „Deti vnímajú srdcom, preto tvoríme pre nich všetko s láskou. Našim  cieľom je priniesť predstavenia, ktoré deťom umožnia prežiť rôzne emócie, ktoré ich naučia žiť príbehom a neostať ľahostajným voči tomu, čo sa im odohráva pred očami“ rozhovoril sa Peter Szöllös, zakladateľ divadla a dodal „V knižnici predstavíme poéziu v slovenskej tvorbe pre deti, budeme pracovať s textom a hudbou, niečo si prečítame i zaspievame. Bude to veselé dopoludnie, na ktoré sa už veľmi teším.“
 
Napriek tomu, že podujatie sa bude konať pre detského diváka, tvorcovia nenechávajú nikdy nič na náhodu. Deti sú svojou úprimnosťou a spontánnosťou najnáročnejšími divákmi, ťažko pred ním čokoľvek skryť. „Spievané písmenká“ sa budú konať vo štvrtok 11.10.2018 v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č.3 v dopoludňajších hodinách. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk, ktorý je aj hlavným partnerom projektu.
 
Zdroj :
 
Tatiana Bachňáková
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave
Kontakt : www.kniznica-rv.sk
E-mail : kniznica@kniznica-rv.sk
Adresa : Lipová 3, 048 01 Rožňava
Tel. : 058/ 788 09 11, 788 09 17
 

© Mesto Rožňava, 10. 10.  2018 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

Publikované: 10.10.2018 14:39 hod.