Koncerty na nádvorí rožňavskej radnice sú rozšírením Rožňavského kultúrneho leta. Prevažne budú určené pre rockovo orientované publikum. Premiérový koncert si strihla rožňavská formácia Endorfin. Vo svojom poldruha hodinovom vystúpení zahrali hlavne piesne z minuloročného debutového albumu Ontogenézis. Vystúpili v zostave Viki Papp, Kevin Rajkó, Ádám Hranyó a Balázs Ambrúzs.

Vzhľadom na nepriaznivé počasie musel byť koncert presunutý do sály radnice. Napriek tomu si na podujatie našli cestu nielen skalní fanúšikovia skupiny, ale i ďalší diváci. Dovedna tak vystúpenie sledovala viac ako šesťdesiatka ľudí.

Pre podujatia Rožňavského kultúrneho leta majú organizátori zvyčajne pripravenú aj tzv. mokrú variantu. „V prípade núdze, teda aj je zlé počasie, presúvame podujatia na radnicu. Takto bolo aj v prípade tohto koncertu,“ začal vedúci odboru kultúry, športu a cestovného ruchu Mestského úradu Ivan Nemčok. Ako pri každej novinke, aj v tomto prípade vládlo isté napätie. Prídu či neprídu ľudia. „Bol som zvedavý, ako to dopadne. Bola to predsa len novinka. Navyše by piatkové koncerty mali byť skôr rockovejšieho ladenia. Myslím si, že bolo dosť divákov, aj keď to bolo na radnici a nebolo to vonku. Bavili sa. Muzikanti podali veľmi dobré výkony. Pre začiatok sme vcelku spokojní. Samozrejme, treba vychytať nejaké muchy, ktoré sme objavili počas prvého koncertu. Myslím, že každým ďalším koncertom sa to bude zlepšovať. Hlavne z organizačnej stránky.“

 

 


© Mesto Rožňava, 20.  7. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 20.07.2020 14:56 hod.