Most-Híd: Rýchlostná cesta R2 je kľúčová pre rozvoj regiónu
 
Pavol Burdiga (Most-Híd) a , iniciátori petície proti zastaveniu výstavby R2 dnes na úrade vlády odovzdali petíciu s 9 631 podpismi občanov, ktorí ju podporili v priebehu 12 týždňov.
 
Pokračovanie vo výstavbe rýchlostnej cesty smerom na východ považujú občania dotknutého regiónu za mimoriadne dôležité pre rozvoj ich regiónu. Na brífingu pred úradom vlády po odovzdaní petície to uviedol jeden z iniciátorov, primátor Rožňavy, Pavol Burdiga. „Viac ako 9 631 podpisov obyvateľov týchto miest a obcí vyjadrilo podporu urýchlenej výstavbe rýchlostnej cesty R2. Sme presvedčení, že pre náš región s nezamestnanosťou nad 20% je to absolútna nevyhnutnosť. Napriek nižšej cene práce tu nepríde žiaden investor, keďže nemá vybudovanú dostatočnú infraštruktúru,“ uviedol Pavol Burdiga. Podľa neho by sa vláda mala zamerať na rozvoj infraštruktúry nielen na severe, ale aj na juhu Slovenska.
 
Tento región, ktorý má výborné predpoklady na  rozvoj turistického ruchu a tým vznik pracovných príležitostí je už dnes závislý na kvalite a bezpečnosti rýchlostnej cesty R2. „Rožňava predstavuje vstupnú bránu do Slovenského raja, Slovenského krasu a jaskýň: Gombasek, Domica, Ochtinská aragonitová jaskyňa a Dobšinská ľadová jaskyňa, ktoré sú zaradené do Svetového dedičstva UNESCO,“ pomenoval viaceré významné turistické miesta Burdiga.
 
Argument za výstavbu rýchlostnej cesty podporuje aj štatistika Okresného riaditeľstva policajného zboru Rožňava o nehodovosti, z ktorej  vyplýva, že za sledovaných posledných 5 rokov sa horský prechod Soroška z hľadiska dopravnej nehodovosti zaraďuje medzi najrizikovejšie miesto na medzinárodnom hlavnom ťahu E 571. „Nejde teda len o ekonomické, ale aj bezpečnostné faktory pre obyvateľov regiónu, ktorí by nemali byť odstavení na vedľajšiu koľaj,“ dodal na záver Burdiga a vyzval vládu, aby v tejto veci aktívne konala.
 

© Mesto Rožňava, 5. 7. 2015 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

Publikované: 1.01.1970 01:00 hod.