Telovýchovná jednota  Geológ Rožňava

Rožňavský stolnotenisový tím patrí k najdlhšie pôsobiacim mužstvám v extralige. 

Extraliga muži - V sezónne 2018/2019 sme začali 22. Sezónu v extralige.  Momentálne po jesennej časti figurujeme na 8. mieste tabuľky.  Nový hráčom v extraligovom tíme sa stal Adam Klajber, ktorý je veľkou nádejou slovenského stolného tenisu. Je to 11 násobný majster Slovenska v mládežníckych kategóriách.  V súčasnosti je najlepší kadet a v rebríčku od 01.01.2019 aj najlepší dorastenec.   Na posledných majstrovstvách Európy kadetov získal bronzovú medailu v štvorhre.

Adam Klajber absolvuje u nás okrem tréningov  aj kondičnú prípravu, ktorá mu napomáha dosahovať výrazné výsledky.  V decembri dostal pozvanie na kontrolný turnaj  v Bratislave najlepších 16 mužov.  Umiestnil sa na kvalitnom 10 mieste.

1.liga žien skupina Východ  -  ženské  mužstvo je pravidelným účastníkom 1.ligy.  V aktuálnej sezónne naše mužstvo je na 2. mieste.

Geológ Rožňava „B“ – v sezónne 2017/2018  sme postúpili do 2.ligy mužov.

Nezastupiteľné miesto má aj výchova mládeže. Momentálne sme spustili projekt na výchovu talentovaných rómskych detí.  Primárnou úlohou je , aby sme chlapcom pootvorili dvere do ich ďalšieho života. Poukázali  nové veci a iný spôsob trávenia voľného času a možno aj iný spôsob života.

Chceli by sme sa poďakovať vedeniu mesta Rožňava za  podporu  oddielu Geológ Rožňava v najvyššej  súťaži extraligy mužov ako aj ostatné naše družstvá.

 

 


© Mesto Rožňava, 8. 1. 2019 Erika Švedová, Odbor školstva, kultúry, mládeže a športu , Mestský úrad Rožňava

Publikované: 8.01.2019 08:55 hod.