Stolnotenisová extraliga mužov začala v októbri 2020, no vzhľadom na protiepidemické opatrenia sa odohralo len prvé kolo. Geológ Rožňava v ňom zdolal Ružomberok 6:4. Následne bola súťaž prerušená a jej pokračovanie, ktoré rozhodne o víťazovi extraligy, je naplánované na posledný májový víkend.

V aktuálnej sezóne posilnil rožňavský stolnotenisový Geológ skúsený hráč Ingemar Péter. V minulých rokoch pôsobil v zahraničí, teraz však dal prednosť pôsobeniu na Slovensku. Čo ho priviedlo práve do Rožňavy? „Od februára 2020 to bolo divoké,“ začal Ingemar Péter. „Mal som veľa ponúk aj zo zahraničia a aj z Rožňavy, lenže problémom bol koronavírus. Veľká neistota ako to bude s cestovaním, či sa zatvoria hranice a podobne. Veľa klubov zo zahraničia stiahlo svoje ponuky, aj keď nie všetky, ale rozhodol som sa pre Rožňavu. Máme veľmi dobré dlhoročné vzťahy. Bola to najlepšia možná voľba ako pravidelne hrať v tejto situácií.“

Gro Geológu tvoria mladí hráči Adam Klajber a Jakub Takáč. Ako v ňom vidí svoju úlohu? „Chcem Rožňave pomôcť čo najviac. Viem, že sa odo mňa očakávajú výsledky, ale sme jeden tím a budem sa snažiť pomôcť chalanom vo všetkých stránkach. Máme mladé a ambiciózne družstvo, chceme bojovať o najvyššie priečky. Ak by sa nám podarilo dostať do finále, bol by to veľký úspech a sme pripravení o to zabojovať,“ uviedol Péter. Časť svojej kariéry strávil Péter v zahraničí. Čo mu to prinieslo a ako to vie zužitkovať na Slovensku? „Tri roky som žil a trénoval vo Švédsku. Popritom som hral súťaže aj v Španielsku a vo Fínsku. Potom rok v Maďarsku. Tieto štyri roky mi dali strašne veľa. Mal som možnosť trénovať pod špičkovými európskymi a svetovými trénermi, mali sme jedného z najlepších kondičných trénerov vo Švédsku. Nazbieral som množstvo poznatkov a skúseností, ktoré chcem zužitkovať aj na Slovensku. Bola to pre mňa obrovská škola a veľa som sa naučil nie len po športovej stránke,“ povedal Péter.

 

 

 


© Mesto Rožňava, 28.  5. 2021 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 28.05.2021 10:11 hod.