Vystúpením detí zo Súkromnej základnej umeleckej školy JAS a tanečníkov z TK Sambed Rožňava sa uplynulú nedeľu skončilo Rožňavské kultúrne leto. Za širokej diváckej účasti predviedla nadaná mládež párové i kolektívne tanečné choreografie, ktoré sa striedali so speváckymi či hudobnými vsuvkami. Pripravené boli aj tvorivé dielne.

Kým na pódiu dominovala kultúra, v ďalšej časti námestia sa športovalo. Deti si mohli zahrať basketbal, florbal, stolný tenis a vyskúšať si aj taekwondo.

Organizátori nezabudli ani na sľub, že spomedzi návštevníkov, ktorí nevynechajú ani jednu nedeľu s programom Rožňavského kultúrneho leta, vyžrebujú výhercov zaujímavých cien. Možnosť vyhrať si nenechalo ujsť 27 pravidelných návštevníkov nedeľných podujatí. Z pôvodných troch cien boli nakoniec štyri. Pekným gestom sa totiž prezentovala Gemerská knižnica P. Dobšinského. Do súťaže venovala dva čitateľské preukazy a spolu s nimi aj knihy. Treťou cenou potom bola večera v pizzerii v hodnote 20 eur, druhou mobilný telefón a prvou tablet. Všetky tri ceny venovalo Mesto Rožňava. Ceny žreboval a odovzdával poslanec mestského zastupiteľstva M. Drengubiak. Hlavnú cenu odovzdal primátor Rožňavy Michal Domik.

 

 

 


© Mesto Rožňava, 3. 9. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 3.09.2019 14:31 hod.