Pre pacientov s podozrením na koronavírus Nemocnica Svet zdravia Rožňava zriadila samostatný vyhradený priestor. Ten sa nachádza v infektologickej ambulancii na prízemí pavilónu C (budova polikliniky) so samostatným vstupom. Pracovisko je vizuálne označené.

Verejnosť môže do budovy rožňavskej nemocnice vstupovať len s rúškom či inou ochranou časti tváre, napríklad šatkou, ktorá zakrýva ústa a nos. Sprístupnený je momentálne len jeden vstup do nemocnice, a to hlavný vchod pavilónu B.

V spolupráci so Slovenským červeným krížom rožňavská nemocnica zriadila pred týmto vchodom stan pre triedenie pacientov. Jeho cieľom je odkloniť potenciálne rizikových pacientov už pred vstupom do nemocnice. Študenti medicíny tam verejnosti bezkontaktne odmerajú teplotu a vyhodnotia ďalšie príznaky (napríklad kašeľ, cestovateľská anamnéza, kontakt s infikovanou osobou).

Naďalej platí, že rožňavská nemocnica poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Informovala 20. 3. 2020 webová stránka www.procare.sk.

S účinnosťou od 21. 3. 2020, od 7.00 došlo k uzavretiu vstupu do lôžkového bloku A. Prístup do nemocnice bude možný len cez vstup do bloku B. Pri vstupe do bloku B bude prebiehať triáž pacientov (meranie teploty, dotazník).

Rovnako tak dôjde k reorganizácii vstupov do polikliniky dospelých – hlavný vstup bude otvorený len pre prístup k lekárni Dr. Max., vedľajší vstup bude otvorený v čase od 7.00 do 15.30 (bude však počas celej doby monitorovaný, pacientom/návštevníkom bude meraná teplota a budú vypĺňať dotazník).

Vstup do detskej polikliniky bude taktiež uzavretý – otvárať ho bude po predchádzajúcej telefonickej konzultácii personál ambulancií, ktoré v týchto priestoroch sídlia.

V súvislosti s týmito opatreniami,  žiadame o ústretovosť, pochopenie a zhovievavosť. Robíme to predovšetkým pre ochranu nás všetkých. Ďakujeme za porozumenie.

Informovala webová stránka www.procare.sk.

 

 


© Mesto Rožňava, 21.  3. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 21.03.2020 11:26 hod.