Až sedem gólov videli diváci v piatoligovom zápase Rožňava – Kysak, pričom šesť z nich padlo v prvom polčase. Tabuľkové postavenie i skúsenosti hráčov síce hovorili v prospech domáceho tímu, hostia z Kysaku však boli viac než rovnocenným súperom.

Domáci Rožňavčania sa ujali vedenia gólom M. Geldu v 19. min. Za necelých desať minút však bolo vyrovnané. Po góle Kovácsa bolo 2:1, no Sokol svojím druhým gólom znova vyrovnal. Záver prvého polčasu však vyšiel domácim. V ostatných piatich minútach najprv Vysoký a potom Korfanta skórovali. Dvojgólový náskok bol sľubným východiskom do druhého polčasu.

Aj po prestávke mali Rožňavčania viacero šancí, no skórovať nedokázali. Ani hostia sa však nevzdávali. Desať minút pred koncom bola ich snaha korunovaná úspechom. Sokol uzavrel hetrik a pripravil domácim v závere horúce chvíle. Rožňavčania sa s nimi dokázali vysporiadať a tri body uchránili.

„Góly sme dali po pekných akciách, na druhej strane sme inkasovali po detinských chybách, ktoré by sa nám nemali stávať. Stále sme tak držali súpera v hre o dobrý výsledok,“ začal tréner MFK Rožňava Peter Štyvar. „V druhom polčase sme za stavu 4:2 mali zopár dobrých situácií, po ktorých sme mohli skórovať. Nestalo sa, naopak sme inkasovali kontaktný gól. V tej chvíli sa ukázala dôležitosť toho, že sme v závere prvého polčasu dali dva góly a ušli súperovi. To sa ukázalo ako rozhodujúce.“

V drese MFK sa znova objavil V. Babik. Ukrajinský hráč pôsobil v Rožňave už v sezóne 2017/2018. Potom prestúpil do Slávie TU Košice. Od 10. septembra znova oblieka dres MFK. „Som rád, že tu je. Aj v zápase s Kysakom ukázal, že bude platným hráčom a pomôže nám,“ uzavrel Štyvar.

ŠTATISTIKA

5. liga Košicko-gemerská, 6. kolo: Rožňava – Kysak 4:3 (4:2) Góly: 19. M. Gelda, 29. F. Kovács, 43. O. Vysoký, 45. J. Korfanta – 26., 34. a 80. F. Sokol. ŽK:58. R. Greško, 75. Cs. Óvary – 90. V. Demko. R: M. Markovič. D: 140. ROŽŇAVA: F. Spišák – T. Leštách (46. Cs. Óvary), L. Varga, J. Korfanta, M. Gelda (46. K. Šikur), O. Vysoký, J. Figúr (21. R. Greško), P. Sappanoš, F. Kovács (65. T. Havko), L. Dávid, V. Babik.

7. liga Košicko-gemerská, 5. kolo: Rožňava B - Lipovník 3:2 (1:1) Góly: 9. a 67. L. Dávid, 50. M. Chochol (11 m) – 40. D. Bollo, 60. K. Albert. ŽK:0 – 53. D. Bollo. R: D. Poťmák. D: 80. ROŽŇAVA: F. Spišák – P. Kontra (46. J. Ivanič), T. Domik, R. Štefán, P. Sappanoš (19. J. Urban (70. D. Orbán)), M. Gelda (46. M. Horvát), M. Chochol, L. Dávid, Z. Molčan (45. Jur. Horvát), Z. Breuer, D. Kakalejčík.

4. liga dorast U19 Košicko-gemerská, 5. kolo: Rožňava - Drnava 4:0 (2:0) Góly: 4. P. Pilát (vlastný), 25. a 57. S. Hric, 46. Á. Tamás. ŽK: 52. a 61. M. Timár, 61. T. Miškovič, 66. O. Miklóš – 70. P. Pilát. R: S. Haviarik. D: 60. ROŽŇAVA: T. Benö – Á. Tamás (70. Sz. Szabó Dózsa), K. Kováč, Jur. Horvát, O. Miklóš, T. Miškovič, S. Hric (83. F. Chchol), M. Timár, G. Labina (24. M. Jančík), L. Felezký (47. P. Kišš), J. Fedor (83. L. Benko).

2. liga starší žiaci U15, 6. kolo: Moldava n/B – Rožňava 5:0 (3:0) Góly: 8. R. Dunka, 10. N. Makkay (vlastný), 11. a 41. R. Baščur, 60. A. Horváth. ŽK: 0 – 61. P. Škvareniak, 67. S. Petergáč. R: S. Horváth. D: 30. ROŽŇAVA: P. Varga – P. Rogos, M. Ligart, N. Makkay, S. Chochol (21. N. Podracký), F. Rusnak (44. T. Šujanský), Ján Horvát, M. Minčík, T. Koóš, S. Petergáč, P. Škvareniak.

2. liga mladší žiaci U13, 6. kolo: Moldava n/B - Rožňava 8:0 (3:0) Góly: 3., 38. a 55. K. Verböczi, 5., 35. a 56. P. Harbulyák, 21. J. Pisch (vlastný), 32. A. Ondrejčík (vlastný). ŽK: bez. R: S. Horváth. D: 30. ROŽŇAVA: M. Šofránko – L. Hatvaník, J. Pisch, J. Petergáč, D. Kubica, A. Ondrejčík, M. Gašpar, G. Vrzal, F. Máté, S. Schneebauer, R. Sztelo, H. Helmecy, M. Mikolaj.

3. liga žiaci, 2. kolo: Rožňava – Dobšiná 6:1 (3:0) Góly: 25. P. Rogos, 28. a 31. Ch. Fabian, 50. M. Šeďo, 50. P. Škvareniak, 66. N. Podracký – 62. T. Filický. ŽK: bez. R: V. Babik. D: 40. ROŽŇAVA: K. Horňak – Ján Horvát (36. N. Makkay), Ch. Fabian, M. Ligart (36. P. Škvareniak), N. Podracký, Š. Šimon, T. Šujanský (36. M. Šeďo), S. Chochol, D. Dókus, P. Rogos, S. Petergáč.

PROGRAM ZÁPASOV

5. liga Košicko-gemerská, 7. kolo: nedeľa 20. 9. 2020 o 15.00 hod. Dvorníky/Včeláre – Rožňava.

7. liga, 6. kolo: nedeľa 20. 9. 2020 o 10.30 hod. (v Rudnej) Rožňava B – Gemerská Poloma.

4. liga dorast U19 Košicko-gemerská, 6. kolo: sobota 19. 9. 2020 o 14.00 hod. Turňa n/B – Rožňava.

2. liga starší U15/mladší žiaci U13, 7. kolo: nedeľa 20. 9. 2020 o 10.00 a 11.45 hod. Rožňava – Kechnec.

3. liga žiaci, 3. kolo: sobota 19. 9. 2020 o 10.00 hod. Krh. Podhradie - Rožňava, nedeľa 20. 9. 2020 o 10.00 hod. Dobšiná – Bemifo Rožňava.

© Mesto Rožňava, 18.  9. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 18.09.2020 07:48 hod.