Futbalisti MFK Rožňava začali domáci zápas so Ždaňou v dobrom tempe a vytvárali si aj šance. Prekážkou im však boli dobre chytajúci brankár hostí, ale i vychýlená muška strelcov. No ani hostia neprišli len brániť. Výraznejšie šance však nemali. No prišla 24. min., keď po peknej akcii hlavičkoval nekrytý Lučkai do domácej brány. Hostia tak odchádzali do šatní s jednogólovým náskokom. Domáci však mali zálusk na tri body a po prestávke išli pevne za svojím cieľom. Ovládli hru a prišli aj góly. V 51. min. skóroval Chochol a v 65. min. potvrdil vedenie Sappanoš. Tesný náskok si už Rožňavčania udržali až do konca stretnutia.

„V ostatných zápasoch je asi náš údel, že zomierame na krásu. Aj keď v tomto zápase sa nám to našťastie nevypomstilo. V predchádzajúcom kole vo Dvorníkoch sme síce boli herne lepší, no získali sme nula bodov,“ začal tréner MFK Rožňava Peter Štyvar. „Teraz sme počas celého zápasu boli lepším tímom. Súper však hrozil. Bol celkom solídny smerom dopredu, kde mali dvoch, troch šikovných hráčov.“

Prvých dvadsať minút mali domáci hru po kontrolou. Mali aj viacero šancí, ale bez gólu. Potom však prišla akcia hostí a bolo 0:1. No tréner svojim zverencom stále veril. „Vedel som, že máme na to, aby sme zápas otočili. To som cez prestávku prízvukoval chlapcom. Pred nami bol celý druhý polčas,“ uviedol Štyvar. „Som rád, že do druhého polčasu sme vstúpili dobre a súpera sme k ničomu nepustili. Dominovali sme a okrem gólov sme mali aj ďalšie šance, Figúr mal dve, Chochol jednu čistú.“

MFK si pripísal druhé víťazstvo v súťaži a o čosi aj poskočil v tabuľke vyššie. Na konte má sedem bodov a patrí mu jedenásta priečka. Po ôsmich kolách to síce nie je veľa, ale trénera teší každý získaný bod. Hráči sa futbalu venujú popri práci a nie vždy ide s tým spojiť tréningový proces či zápasy. Okrem toho sú viacerí hráči v 5. lige nováčikmi. „O to viac ma teší fakt, že snáď až na dva zápasy, sme boli mužstvám vyrovnaným súperom,“ uzavrel Štyvar.

ŠTATISTIKA
5. liga Košicko-gemerská, 8. kolo: Rožňava – Ždaňa 2:1 (0:1) Góly: 51. M. Chochol, 65. P. Sappanoš – 24. J. Lučkai, ŽK: 35. M. Chochol, 87. M. Horvát – 38. L. Labič, 68. L. Vaľa. R: T. Okruhľanský. D: 100. ROŽŇAVA: L. Šalamon – J. Figúr (89. R. Ďurský), P. Sappanoš, O. Vysoký, O. Sanisló, M. Ikri (77. M. Horvát), T. Németh, M. Chochol (79. T. Lipták), S. Ďuriček (46. J. Ivanič), L. Dávid, J. Korfanta.

Z ďalších výsledkov mužstiev MFK Rožňava

7. liga 5. kolo: Lipovník – Krh. Podhradie (preložené na 27. 10. 2019), Gemerská Poloma – Jovice 5. 10. 2019), FK Štítnik, Čoltovo a Rožňava B voľno.

3. liga dorast U19, 10. kolo: Kežmarok - Rožňava 4:2 (1:1) Góly: 25. D. Surmaj, 48. a 66. R. Pavlikovič, 61. E. Pitka – 35. Á. Tamás, 90. S. Hric. ROŽŇAVA: M. Magos – Jur. Horvát, T. Leštách, K. Šikur, D. Beke (63. S. Hric), Á. Tamás, O. Miklóš, A. Ragán, D. Grulyo, A. Mihók (46. L. Felezký), S. S. Drábik.
3. liga dorast U17, 10. kolo: Kežmarok – Rožňava nehralo sa.

2. liga žiaci U15 skupina A, 6. kolo: Junior Košice - Rožňava 5:0 (2:0) Góly: A. Sokolský 2, D. Kolarčík, E. Lašutová, T. Kulín. ROŽŇAVA: P. Varga – N. Podracký, J. Fedor, M. Ligart, D. Šelmeci, M. Svieženy (36. M. Vávrová), F. Chochol, P. Škvareniak, T. Koóš (36. Ján Horvát), Ch. Fabian, A. Grecmacher (36. T. Šujanský).
2. liga žiaci U13 skupina A, 6. kolo: Junior Košice – Rožňava 2:6 (0:4) Góly: 37. I. Novotný, 56. M. Kollárik – 4. S. Petergáč, 10. R. Kral, 23., 26. a 57. F. Polyák, 43. M. Mlynár. ROŽŇAVA: K. Horňák – F. Polyák, M. Minčík, M. Šeďo, S. Petergáč, M. Mlynár, P. Tomášik, R. Kral, J. Pisch, K. Hudák, M. Lestak, M. Gašpar, R. Farkaš, S. Chochol, D. Kubica, Š. Šimon, H. Helmeczy.

3. liga žiaci U15, 4. kolo: Rožňava B – Drnava 19:0 (12:0) Góly: J. Fedor 4, T. Šujanský 3, F. Chochol 2 (1 z 11 m), Ch. Fabian 2, V. Šimon (11 m), N. Podracký, M. Vávrová (11 m), P. Škvareniak, D. Šelmeci, Ján Horvát, F. Polyák, A. Grecmacher. ROŽŇAVA B: V. Šimon – J. Fedor (36. F. Polyák), N. Podracký, M. Vávrová, P. Škvareniak, D. Šelmeci (36. A. Grecmacher), T. Šujanský, F. Chochol, S. Chochol, Ch. Fabian, Ján Horvát.

Termíny najbližších zápasov
5. liga Košicko-gemerská, 9. kolo 29. 9. 2019 o 15.00 hod. Budimír – Rožňava.
7. liga, 6. kolo, 29. 9. 2019 o 15.00 hod. Čoltovo – Rožňava B.
3. liga dorast U19/U17, 11. kolo 28. 9. 2019 o 10.00 a 12.15 hod. Rožňava - Stropkov.
2. liga žiaci U15/U13, 7. kolo 29. 9. 2019 o 10.00 a 11.45 hod. Rožňava - Buzica.
3. liga žiaci U15, dohrávka 1. kolo 28. 9. 2019 o 10.00 hod. Slavošovce - Rožňava B, v riadnom 5. kole má Rožňava B voľno.

© Mesto Rožňava, 24. 9. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 24.09.2019 08:28 hod.