Prezentácia knihy prilákala mnoho záujemcov

Občianske združenie MEDZA, pôsobiace pri Baníckom múzeu v Rožňave, prezentovalo vo štvrtok, dňa  21.3. 2019 širokej verejnosti dvojjazyčnú slovensko-maďarskú knižnú publikáciu Rožňava a Miškovec – priemyselné dedičstvo (Rozsnyó és Miskolc – ipari örökség), ktorú vydalo na sklonku minulého roka.

Podujatie sa konalo v zasadacej miestnosti Zážitkového centra SENTINEL, kde po úvodnom privítaní pána riaditeľa P. Lackaniča prezentovali múzejníci aj zaujímavé regionálne témy. Ako prvý sa predstavil Norbert Mogyorósi, ktorý prezentoval lanové dráhy na Gemeri, do histórie chaty Volovec zúčastnených zasvätila Gabriela Kolesárová, po ktorej sa dostal na rad Pavol Horváth, ktorý predviedol 3D vizualizáciu priemyselnej časti Rožňava Bane.

V závere podujatia vystúpila Jaroslava Neubauerová a prítomným predstavila aj samotnú knihu, ktorú si potom mohli záujemcovia vziať so sebou ako darček. My pevne dúfame, že sa táto kniha, ako aj iné publikácie Baníckeho múzea v Rožňave, bude naďalej tešiť veľkému záujmu verejnosti.

Róbert Šimko

 

Róbert Šimko, manažér kultúry
Oddelenie propagácie
+421 940 108 384
info@banmuz.sk
Banícke múzeum v Rožňave, Šafárikova 31, 048 01  Rožňava
www.banmuz.sk
 
 
 

© Mesto Rožňava, 22. 3.  2019 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

Publikované: 22.03.2019 13:40 hod.