Vzhľadom na opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19, ktoré by mali začať platiť od štvrtka 15. októbra, odohrali rožňavskí futbalisti vo všetkých vekových kategóriách ostatný víkend zrejme posledné jesenné zápasy. Samozrejme, že aj zápasy uplynulého kola sa hrali za prísnych hygienických opatrení a dodržania maximálneho počtu 50 ľudí na podujatí.
 
Muži v zápase 10. kola 5. ligy hostili Čečejovce. Tabuľkové postavenie stavalo domácich do pozície mierneho favorita. „V šatni pred zápasom som chlapcom hovoril, že netreba pozerať na tabuľku. Súper bude chcieť bodovať. Čo sa nakoniec aj potvrdilo,“ začal tréner MFK Rožňava Peter Štyvar.
 
Rožňavčania sa od začiatku zápasu usadili na polovici súpera. Územnú prevahu však pretaviť na gól nedokázali. Mali aj viacero šancí, z ktorých tutovku spálil Korfanta. Hostia čakali na svoju príležitosť. Tá sa po chybe v domácich zadných naskytla dve minúty pred koncom polčasu a Varga nezaváhal.
Po prestávke hostia drobili hru faulami a snažili sa získavať sekundy. Po hodine hry získali penaltu, no Varga sa zoči voči Spišákovi nepresadil. Na druhej strane sa na hrote domáceho útoku snažil Chochol. V istých situáciách však až príliš razantne, za čo ho rozhodca napomenul najprv v 69. a neskôr v 76. min. Domáci tak poslednú štvrťhodinu dohrali o desiatich. Nádej na obrat oživil v 83. min. Kovács, keď premenil nariadenú penaltu. Domáci tak vrhli sily do útoku, no 90. min. zabudli na zadné vrátka. Hostia ušli a Baščúr strelil druhý gól. Vzhľadom na viaceré ošetrovania hráčov hostí rozhodca pridal päť minút, Čečejovce si však už víťazstvo nedali vziať.
 
„Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, lebo žiaden súper k nám nepríde predať svoju kožu lacno. Nikto k nám nepríde s tým, že ide prehrať,“ uviedol Štyvar. „V prvom polčase sme mali vyloženú šancu, keď Korfanta prestrelil z troch metrov. Je to o kvalite. Bohužiaľ aktuálne nemáme takú, akú by sme mali mať. Bolo vidieť, že darmo máme hernú prevahu, urobíme jednu chybu a súper nás potrestá. Potom sa nám už ťažko hralo, lebo súperovi presne toto vyhovovalo. Mohli hrať naďalej svoju hru. Nám sa do prehustenej obrany hralo ťažko.“ Výraznejší zvrat nepriniesol ani dobrý zákrok Spišáka, ktorým zlikvidoval penaltu hostí. „Mali sme hernú dominanciu, ale bez šancí. Vpredu sme boli ako slovenská reprezentácia v zápase s Írskom. V poli hrala celkom dobre, ale potom, čo sa týkalo priestoru 20 - 30 metrov od súperovej brány, chýbala kreativita, či finálna prihrávka.“
Po Kovácsovej penalte prišlo vyrovnanie. Do konca zápasu chýbalo necelých desať minút. „Chceli sme vyhrať. S bodom som určite nebol spokojný. Preto sme hoci o jedného menej, zariskovali. Súper nás však potrestal. Bohužiaľ,“ pokračoval Štyvar.
 
V predchádzajúcom zápase v Budimíre získal Rožňavčania tri body, teda však tri body doma stratili. „Je to škoda, pretože vonku sa veľmi natrápime na víťazstvo. V tejto súťaži sa veľmi ťažko vyhráva vonku a potom doma, takto ľahko o body prídeme. Súper nemal vysokú kvalitu, no videli sme, že stačí aj jazdia, bojujú, šmýkajú a šprintujú. Teraz im to stačilo na víťazstvo,“ uviedol Štyvar. „Ukazuje sa, že futbalovosť je možno tá druhá vec v tejto súťaži. Ak my nedávame do hry viac srdiečka, nebudú niektorí hráči viac makať, výsledky neprídu.“
 
V 5. liga Košicko-gemerskej sa doteraz odohralo desať kôl. Rožňava získala v deviatich zápasoch štyri víťazstvá a jednu remízu. S trinástimi bodmi je treťom mieste. „Nemôžem byť s tým spokojný. Veľa bodov sme stratili, ako napríklad teraz s Čečejovcami. Ak to vezmem od prvého kola, prehra v Seni, doma s Popročou a je tých zápasov viac. Určite teda nemôžem byť spokojný. Ani s hrou, až na niektoré zápasy respektíve pasáže hry. Ani s bodovým ziskom,“ uzavrel Štyvar.
 
ŠTATISTIKA
 
5. liga Košicko-gemerská, 10. kolo: Rožňava - Čečejovce 1:2 (0:1) Góly: 83. F. Kovács (11 m) – 43. P. Varga, 90. R. Baščúr. ŽK: 52. F. Kovács, 69. a 76. M. Chochol, 90. Á. Tamás – 54. A. Fazekaš, 63. J. Žiga, 89. J. Juhás. ČK: 76. M. Chochol (Rožňava). R: M. Horváth. D: 0. ROŽŇAVA: F. Spišák – Cs. Óvary, L. Varga, V. Babik (46. M. Chochol), J. Korfanta, M. Gelda, P. Sappanoš, R. Greško (85. J. Ivanič), Á. Tamás, F. Kovács, L. Dávid.
 
7. liga Košicko-gemerská, 9. kolo: Rožňava B voľno.
 
4. liga dorast U19 Košicko-gemerská, 9. kolo: Medzev - Rožňava 5:2 (4:1) Góly: 2. D. Bemberia (11 m), 8. P. Polák, 18. a 37. Z. Klempár, 90. R. Horváth – 24. a 51. L. Felezký. ŽK: 41. Z. Klempár, 62. a 68. P. Polák, 64. T. Stráma, 84. R. Horváth – 15. T. Miškovič, 90. L. Felezký. ČK: 68. P. Polák – 75. Sz. Szabó Dózsa. R: V. Tóth. D: 8. ROŽŇAVA: K. Kocis – M. Timár, Jur. Horvát, K. Kováč (38. M. Jančík), A. Hajduk, O. Miklóš, L. Felezký, T. Miškovič, Sz. Szabó Dózsa, S. Hric, G. Labina (83. Ž. Bodok).
 
2. liga starší žiaci U15, 10. kolo: Benecol Košice - Rožňava 4:3 (1:2) Góly: 18. a 48. M. Moskaľ, 59. V. Škavronka, 70. B. Bertics – 28. Ch. Fabian, 32. P. Rogos, 37. F. Polyák. ŽK: bez. R: T. Dako. D: 5. ROŽŇAVA: P. Varga (36. K. Horňak) – M. Ligart, P. Škvareniak, N. Podracký, M. Šeďo, Ján Horvát, F. Polyák, S. Chochol (46. S. Petergáč), P. Rogos, Ch. Fabian, T. Koóš (46. T. Šujanský).
 
2. liga mladší žiaci U13, 10. kolo: Benecol Košice – Rožňava 8:1 (3:0) Góly: 1., 31., 45. a 48. Š. Šoltés, 17. M. Ivan, 28. P. Popier, 58. M. Bobko, 58. K. Polačko – 36. J. Petergáč. ŽK: bez. R: T. Dako. D: 5. ROŽŇAVA: M. Šofránko – L. Hatvaník, J. Pisch, J. Petergáč, D. Kubica, A. Ondrejčík, G. Vrzal, F. Máté, S. Schneebauer, R. Sztelo, M. Mikolaj, R. Kral, R. Farkaš, D. Liptai, M. Gašpar, J. Očenáš, K. Hudárk.
 
3. liga žiaci, 6. kolo: Rožňava B voľno.
 
 
 

© Mesto Rožňava, 14.  10. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 14.10.2020 15:39 hod.