Poslednú januárovú sobotu sa najmenší prípravkári MFK Rožňava kategórie U8 zúčastnili na turnaji, ktorý pripravil KAC Košice. Turnaja sa zúčastnilo šesť mužstiev KAC Košice, FK Junior Šaca, FK Čaňa, FK Košická Nová Ves, Juventus Academy Košice, MFK Rožňava. Hralo sa systémom každý s každým, 1x15 min.

Víťazom turnaja sa stali prípravkári MFK Rožňava, ktorí vo svojej premiére mimo Rožňavy neprehrali ani v jednom zápase. Z piatich svojich vystúpení štyrikrát vyhrali a raz remizovali. Uspeli aj v individuálnom hodnotení.

„Týmto by som sa chcel poďakovať organizátorom na pozvanie na mládežnícky turnaj U8, ktorý splnil naše očakávanie, kvalitné mužstvá, výborná organizácia turnaja, všetko na vysokej úrovni,“ uviedol koordinátor prípraviek MFK Rožňava Filip Pollák. „Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa tohto turnaja zúčastnili, no najväčšie uznanie si zaslúžia deti, ktoré odohrali prvý turnaj mimo Rožňavu a dokázali na ňom zvíťaziť. Chlapci nechali na ihrisku všetko, to čo sa snažíme naučiť každý tréning srdce, rozum, techniku, silu a rýchlosť. Verím, že práve takéto víťazstvá, ich, aj rodičov motivujú ešte k lepšej budúcej práci.“

Výsledky: MFK Rožňava - FK Junior Šaca 2:2, MFK Rožňava - FK Čaňa 4:1, MFK Rožňava - KAC Košice 2:1, MFK Rožňava - FK Košická Nová Ves 4:0, MFK Rožňava - Juventus Academy Košice 2:1.

Poradie: 1. MFK Rožňava, 2. Juventus Academy Košice, 3. KAC Košice, 4. FK Čaňa, 5. FK Košická Nová Ves, 6. FK Junior Šaca.

 

Najlepší brankár turnaja: Lukáš Lentvorský (MFK Rožňava)

Najužitočnejší hráč MFK Rožňava - Hugo Domik

 

 


© Mesto Rožňava, 29.  1. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 29.01.2020 10:30 hod.