S aktuálnym uvoľňovaním opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 sa na športoviská vracia život. Na začiatku júna je to už jednoduchšie, no pred mesiacom, keď platili prísne hygienické pravidlá to bolo zložitejšie. Prípravkári, U8, U9, U10 a U11 MFK Rožňava sa do tréningového procesu vrátili 4. mája. „Prísne hygienické opatrenia sme museli dodržiavať všetci, tréneri, rodičia a samotné deti. Tréningový proces sme začali v malých šesťčlenných skupinách, v priestore 30x30 metrov. Trénovali sme dvakrát v týždni, dĺžka tréningovej jednotky bola 60 min. Zameraná bola hlavne na hernú činnosť jednotlivca, teda zdokonaľovanie techniky, sily, rýchlosti, rozumu a hry pre jeden team,“ uviedol tréner a koordinátor prípravky MFK Rožňava Filip Pollák.

S ďalším uvoľňovaním opatrení pribúdal aj objem tréningu. Prípravka U11 pod vedením trénera L. Drobňáka zvýšila tréningový proces na tri jednotky týždenne (v utorok, štvrtok a piatok), rovnako ako aj prípravka U10 pod vedením trénera V. Vávru (v pondelok, stredu a piatok). Najmenšia prípravka U8/U9 pod vedením F. Polláka zatiaľ ostáva v tréningovom procese dvakrát týždenne (v pondelok a štvrtok).

„Veríme, že ak opatrenia pominú, tak sa vrátime do normálu a budeme sa môcť deťom venovať ako pred príchodom koronavírusu. Plánujeme usporiadať futbalové turnaje pre všetky vekové kategórie prípraviek U8/U9, U10 a U11,“ načrtol plány Pollák. „V najbližšej dobe sa naši najmenší prípravkári predstavia na futbalovom turnaji v Prešove, v Jazdeckom areáli, kde budeme mať zastúpenie vo všetkých vekových kategóriach. Verím, že sa chlapcom bude dariť a že sa turnaja už nevedia dočkať.“

 

 

 


© Mesto Rožňava, 5.  6. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 5.06.2020 07:35 hod.