Chlapci MFK Rožňava U8 (roč. narodenia 2012 a mladší) sa zúčastnili dňa v sobotu 8. augusta medzinárodného futbalového turnaja Kraľovany CUP 2020.Ten sa odohral v neďalekej obci Stankovany. Zúčastnilo sa ho desať mužstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa systémom každý s každým 1x17 minút.

Chlapcom MFK Rožňava sa darilo v skupine na výbornú, keď neprehrali ani jeden zápas. V semifinále sme sa tak stretli s víťazom skupiny A FK Stupava. Ani tento zápas chlapci MFK Rožňava neprehrali. V riadnom hracom čase zápas skončil remízou 3:3.  Nasledovali penalty, ktoré však napokon lepšie zvládli chlapci z FK Stupava a zvíťazili v pomere 9:8. O konečné 3. - 4. miesto sa Rožňavčania stretli s MFK Nové Zámky. Súpera zdolali 9:1.

„Touto cesto sa chcem poďakovať všetkým rodičom, deťom, štatutárom klubu MFK Rožňava, ktorí tento krásny turnaj podporili. Poďakovanie patrí organizátorom a pánovi Čieškovi, ktorým sa podarilo turnaj zvládnuť na výbornú. Pochvalu za predvedené výkony, reprezentáciu klubu MFK Rožňava si zaslúžia všetky deti, ktoré do tohto turnaja naskočili. Verím, že si tento turnaj budú dlho pamätať a budú naň dlho spomínať,“ uviedol koordinátor prípraviek MFK Rožňava Filip Pollák.

Zostava MFK Rožňava: L. Lentvorský, R. Zagiba, H. Domik, B. Greš, D. Oravec, S. Michalík, M. Švarc, T. Filický, M. Szantai, J. Lörincz, G. Gerecz.

Účastníci, skupina A: MFK Ružomberok, MFK Nové Zámky A, FA Benecol Košice, FK Stupava, FK Milowka (Poľsko), skupina B: OŠK Lubochňa, FK Vrútky, MFK Rožňava, FK Košická Nová Ves, MFK Nové Zámky B.

 


© Mesto Rožňava, 13.  8. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 13.08.2020 08:52 hod.