V rámci Rožňavského kultúrneho leta vystupujú nielen stálice regionálne scény, ale i nové tváre. Uplynulú nedeľu patrilo pódium dvom skupinám, v zostave ktorých dominujú mladé dievčatá.

Základom kapely Springs sú Miriam Gallová (spev), Sofia Szakalová (klavír) a Laura Palme (cajon, gitara). Multiinštrumentalistky, ktorým nie je cudzí ani spev. Skupina vznikla koncom leta minulého roku. Názov odkazuje na sviežosť pramienkov vody. V hodinovom vystúpení zahrali zahrali coververzie zahraničných interpretov, no pridali aj svoje vlastné piesne. Ako hostky prišli Springs podporiť Katarína Stohrová (spev) a Martina Polomská (husle, gitara).

Druhým interpretom na pódiu boli HoryZone. Trojicu dievčat Anna Baffyová (sólová a akustická gitara), Nicolet Gubalová (spev) a Lucia Uličná (basgitara) doplnil za bicími Attila Orban Bakos. V tomto zložení hrajú od roku 2018. V ich podaní zazneli viaceré coververzie zahraničných prevažne rockových hitov.

Napriek horúčave, ktorá aktuálne sprevádza leto v Rožňave, sa na spomínané kapely prišlo pozrieť množstvo ľudí. A svoje sympatie neváhali prejaviť aj potleskom.

 

 

 


© Mesto Rožňava, 11.  8. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 11.08.2020 15:20 hod.