Prvý januárový víkend už desaťročia patrí Novoročnému výstupu na Volovec. V sobotu 2. januára 2021 sa mal konať 43. ročník. Ten sa však neuskutoční. Príčinou sú obmedzenia, ktoré vzhľadom na pandémiu ochorenia COVID-19 platia pre hromadné podujatia. „Oficiálne sa tento ročník neuskutoční,“ uviedla za výbor KST Volovec Rožňava Jana Lascsáková. „Z našej strany nebudú organizované autobusové spojenia, nebudú sa predávať odznaky ani účastnícke listy ako po minulé roky.“

V histórii novoročných výstupov sa takáto situácia ešte nestala. „Je to pre nás nové a nepríjemné, ale zdravie ľudí nám je prednejšie,“ povedala Lascsáková. Podľa jej informácií funguje chata pod Volovcom v obmedzenom režime. Nie je do nej povolený vstup a občerstvenie sa podáva len cez okienko. Nevie ani to, či bude sprístupnená cesta na Gulyapalag.

„Individuálna turistika nie je zakázaná, nevieme teda nikomu zabrániť, aby si vyšiel na výlet či prechádzku do prírody aj počas sviatkov a nového roka. Situácia je aká je, nezmeníme to iba ak zodpovednosťou voči sebe a ľuďom v našom okolí, aby sme ten nasledujúci ročník mohli uskutočniť v plnom zdraví a dobrej nálade,“ uzavrela Lascsáková.

 

 


© Mesto Rožňava, 10.  12. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 10.12.2020 15:15 hod.