Novoročný výstup na Volovec už desiatky rokov patrí prvým dňom nového roka. Koná sa zvyčajne prvý januárový víkend. Inak tomu nebolo ani v tomto roku. V sobotu 4. januára sa konal 42. ročník.

„Po troch rokoch nám konečne prialo počasie,“ začal Viktor Baláž, predseda organizačného výboru Novoročného výstupu na Volovec. „Turisti začínali výstup z Čučmy v zamračenom počasí a námrazou na stromoch, vďaka inverzii nás však už na Skalisku čakali celkom pekné výhľady.“

Po príhovore pod Skaliskom a Novoročnom prípitku so sektom sa obloha na pár desiatok minút skoro úplne vyjasnila a turisti si mohli užívať krásne výhľady zo Skaliska na Tatry, Kráľovu hoľu, okolité pohoria a biele more oblakov v dolinách. Pri chate Volovec bola výborná nálada a po zostupe do Čučmy sa turisti mohli občerstviť teplým čajom a kapustnicou. Na tohtoročnom výstupe sa zúčastnilo približne 800 turistov.

„Za vydarenú akciu ďakujem Organizačnému výboru KST Volovec Rožňava, všetkým chatárom z chaty Volovec, obci Čučma a mestu Rožňava,“ uzavrel Baláž.

 

 


© Mesto Rožňava, 8.  1. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 8.01.2020 16:50 hod.