ROŽŇAVA. Druhá júlová nedeľa sa na Námestí baníkov niesla v znamení šlágrov. Piesne Karla Gotta, Karola Duchoňa či Petra Stašáka interpretoval spevák Samuel Lorinčík z Dolného Kubína. Medzi divákmi si našiel aj fanúšikov, ktorí si s ním známe hity rokov minulých zaspievali.

Súbežne s hudbou prebiehala v rámci Rožňavského kultúrneho leta aj malá burza kníh. Spolu s Čitárňou pod vežou ju pripravila Gemerská knižnica P. Dobšinského v Rožňave. „V rámci burzy sme pre deti i dospelých pripravili ponuku z vyradených kníh. Každá stojí len jedno euro. Tiež tu máme pár kníh, z ktorých si ľudia môžu čítať,“ uviedla Tatiana Bachňáková z Gemerskej knižnice. Hneď sa našlo aj zopár detí, ktoré si začali z kníh čítať.

V tomto roku navyše pripravila knižnica pre ľudí zaujímavý bonus, môžu sa do nej zapísať zadarmo. Má to však svoje podmienky. „Ponúkame ho len v Čitárni pod vežou, ktorá je v rámci Rožňavského kultúrneho leta. Záujemcovia dostanú dočasný preukaz. Ak sa potom s ním preukážu v knižnici, môžu sa zapísať zadarmo,“ pokračovala Bachňáková.

Prvá Čitáreň pod vežou bola otvorená uplynulú nedeľu. Znova sa knižničiari chystajú na námestie 14. júla, keď bude ponuka kníh zameraná hlavne na detského čitateľa. Do tretice sa Rožňavského kultúrneho leta zúčastnia 28. júla.

 

 

 


© Mesto Rožňava, 8. 7. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 8.07.2019 14:26 hod.