Pani Anna Jankóová je už od roku 2016 najstaršou občiankou mesta Rožňava. Tohto roku oslávila úctyhodných 101 rokov. Primátor mesta Michal Domik bol jubilantke zablahoželať v zariadení pre seniorov Subsidium. Z dôvodu pretrvávajúcich opatrení proti šíreniu koronavírusu si kyticu, vecný dar ako i pamätný list oslávenkyňa prevzala v areáli zariadenia v altánku, kde sa sama podpísala aj do pamätnej knihy.

Jubilantka Anna Jankóová sa narodila 28. júna 1919 v Drnave v rodine roľníkov. Bola piatym dieťaťom z deviatich. Mala šiestich bratov a dve sestry. Je už len jedinou žijúcou zo súrodencov. Život sa s ňou veľmi nemaznal. Jej manžel padol vo vojne. Ostala sama so štyrmi deťmi, o ktoré sa s o  to väčšou láskou starala. Popri všetkých starostiach a povinnostiach si však našla trochu času aj na svoje záľuby, ktorými boli spev a háčkovanie. Rada sa venovala záhradke, mala rada kvety, prírodu a dlhé prechádzky.

Pani Jankóová je ešte aj dnes stále usmievavá babička s iskrami v očiach. Postriebrené vlasy a vráskami zbrázdená tvár jej neubrala chuť a elán do života. Z úprimného srdca jej prajeme veľa krásnych a slnečných dní, veselý úsmev a pevné zdravie.

 


© Mesto Rožňava, 29.  6. 2020 Erika Švedová, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 29.06.2020 20:39 hod.