K záveru roka v klubovom dianí Geológa Rožňava patrí už desaťročia prestížny stolnotenisový turnaj Top 12. Tradične si v ňom merajú sily stolní tenisti Geológa, štartujúci od najvyššej po najnižšiu súťaž. Priestor dostávajú aj talentovaný mládežníci.

V tomto ročníku mali premiéru hneď štyria mladí hráči. V nabitom kalendári si na Druhý sviatok vianočný, kedy sa turnaj konal, našiel čas aktuálne najlepší hráč Geológa Adam Klajber. Ešte len 16-ročný stolný tenista bol však od začiatku hlavným favoritom, čo aj v priebehu turnaja potvrdil. Jedenásť zápasov zvládol bez prehry a stratil len tri sety. Nestratili sa ani ďalší traja mladíci, Lakatoš skončil ôsmy, Ferko deviaty a Jerga desiaty.

Na druhom mieste skončil podľa predpokladov Gregor Gallo. Menším prekvapením je tretie miesto Ján Letanovského, ako aj posledné miesto Petra Repaského. Ten však z turnaja po šiestich prehrách odstúpil.

„Starší hráči absentovali pre zdravotné problémy či rodinné udalosti. No aj tak to bolo treba zostavu trochu obmeniť. Dali sme tak priestor mladým hráčom. Je určite kladom, že pri svojej premiére ani jeden z nich neskončil na poslednom mieste. To histórie Top 12 sa tak zapísali celkom dobre,“ uviedol hráč Geológa Gregor Gallo. „Som rád, že si Adam Klajber našiel čas a štartoval na turnaji. Jeho víťazstvo nebolo prekvapením, no iné umiestnenia už áno. Za také považujem tretie miesto Jána Letanovského, ktorý sa počas sezóny trápil. Dobré výsledky dosiahli Ružík a Fabian. Isté sklamanie bolo predčasné odstúpenie Repaského, ktorému zrejme jeho kondícia nedovolila odohrať celý turnaj.“

Poradie Top 12 2019
1. Adam Klajber – 11 výhier/ 0 prehier
2. Gregor Gallo - 10/1
3. Ján Letanovský - 8/3
4. Gabriel Guľkáš - 7/4
5. Andrej Ružík - 7/4
6. Peter Fabian - 6/5
7. Ilko Minčev - 5/6
8. Marek Lakatoš - 5/6
9. René Ferko - 3/8
10. Michal Jerga - 2/9
11. Stanislav Kollárik - 1/10
12. Peter Repaský - 0/11
 
 
 
 

© Mesto Rožňava, 13.  1. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 13.01.2020 08:46 hod.