Po vynútenej pauze spôsobenej opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19 sa uplynulú sobotu konečne rozbehli aj v Rožňave prípravné futbalové zápasy. Hráči domáceho MFK hostili súpera z Krh. Podhradia. Za slnečného počasia prišli aj početní diváci, ktorí videli dovedna päť gólov. Stretnutie sa začalo minútou ticha, ktorou si prítomní pripomenuli pamiatku zosnulého dlhoročného hlásateľa a tiež futbalového funkcionára Jána Šmelka.
 
Prvý polčas bol zväčša v réžii domáceho tímu. Prevahu po dvadsiatich minútach korunoval úvodným gólom kanonier Figúr. O pár minút na to presne zacielil M. Domik. Odpoveď hostí však prišla ešte do prestávky, keď sa presadil strelec Rencsok. V úvode druhého polčasu sa po krásnej strele blysol gólom len 16-ročný K. Šikúr. Ako sa neskôr ukázalo, bol to dôležitý zásah. S pribúdajúcim minútami sa totiž začali viac presadzovať hostia. Gólovo sa im však prevahu dlho nedarilo vyjadriť. Niečo viac ako dvadsať minút pred koncom mali Podhradčania po faule výhodu pokutového kopu a Hajdúk nezaváhal. Na prípadnú remízu sa však hosťom už nepodarilo dosiahnuť.
 
Rožňavčania nastúpili na prípravný zápas po viac ako trojmesačnej prestávke. „Naposledy sme odohrali prípravný zápas začiatkom marca v Maďarsku s Tornaľou. Boli sme síce v tréningovom procese, no zápas je vždy niečo iné. Som rád, že sme už konečne mohli hrať,“ uviedol tréner MFK Rožňava Peter Štyvar. „Kým sme vládali, bolo to celkom fajn. Posledných dvadsať minút už nebolo podľa mojich predstáv. Čaká nás veľa práce. Dali sme síce tri góly, ale dostali dva po našich chybách. Darovali sme ich súperovi. My sme ešte mohli nejaké pridať. V tomto smere nie som spokojný, ale na druhej strane diváci videli päť gólov. V tomto zápase však nešlo o góly, skôr o to, aby si chlapci zahrali zápas na veľkom ihrisku. Som rád, že mladí hráči dali góly, či Mišo Domik alebo Kristián Šikur. Dúfam, že im to pomôže. Šikur už môže hrať v áčku. Mladí chlapci sú prísľub do budúcnosti a ak budú na sebe pracovať, môžu v ďalších rokoch vytvoriť kvalitný základ mužstva.“
V zostave MFK Rožňava sa objavili staronové i nové tváre. Hovoriť však o tom, kto zostane a kto nie, považuje tréner za predčasné. „Zatiaľ však v tréningovom procese sú,“ poznamenal Štyvar.
 
Podhradčania majú za sebou viac ako mesiac intenzívnej prípravy. „V máji sme trénovali v utorok a štvrtok, niekedy aj v piatok. Toto bol náš prvý zápas po dlhom čase. Prakticky sme nehrali sedem mesiacov,“ uviedol tréner FK Krásnohorské Podhradie Július Balta. Hlavné podľa neho bolo zahrať zápas, prilákať divákov. V zápase boli dobré momenty, potešili ľudí a verím tomu, že budeme v tom pokračovať.“ Do tímu prišli noví hráči, ktorí sa potrebovali dostať do hernej pohody. Skúšali sme aj to, čo sme možno nemali. Spočiatku som to nechal kryštalizovať a v druhom polčase som naznačil, ako by mala naša štruktúra vyzerať. Bežecky sme hlavne v závere potvrdili, že máme už niečo natrénované. Rožňava bola lepšia zo začiatku, Podhradie dalo bodku za zápasom. Aj keď sme prehrali, nemrzí ma to,“ povedal Balta.
 
Úvodný prípravný zápas majú piatoligisti z okresu Rožňava za sebou. Letná príprava pokračuje ďalej. Rožňavčania budú pokračovať v tréningovom procese, potom dostanú istý čas voľno a mesiac pred začiatkom jesennej časti sa znova vrátia do prípravy. V prípravných zápasoch by sa mali stretnúť s Medzevom, Tornaľou, či ďalšími súpermi.
Prípravné zápasy čakajú aj Podhradčanov. Odohrať by ich mohli so Sokoľanmi, Gečou, Čaňou, Medzevom, či ďalšími tímami od Košíc.
 
 

© Mesto Rožňava, 17.  6. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 17.06.2020 11:33 hod.