Pri príležitosti tohtoročného Medzinárodného dňa Dunaja (29.6.2020) sme pre verejnosť a partnerské samosprávy opätovne zabezpečili odvysielanie unikátneho dokumentárneho filmu PET kajak Projekt, prostredníctvom ktorého sa snažíme upozorniť na problém odpadov v prírode. Nositeľom posolstva je PET fľaša, ktorá je dobrým príkladom výborne recyklovateľného materiálu, ktorý však na Slovensku veľmi často končí namiesto triedeného zberu v prírode alebo na skládkach odpadu.

Dokumentárny film bude dostupný na našej webovej stránke cez odkaz: https://www.naturpack.sk/novinky/pri-prilezitosti-medzinarodneho-dna-dunaja-si-budete-moct-pozriet-film-pet-kajak/

Film bude dostupný v čase od piatka 26.6.2020 od 19:00 hod. do pondelka 29.6.2020 do 19:00 hod. Videoupútavku k filmu si môžete pozrieť po kliknutí SEM.

Zároveň dávame do pozornosti našu dnešnú reportáž na tému správneho triedenia roliek od toaletného papiera a obalov od vajíčok, ktoré spustili vlnu diskusií na sociálnych sieťach. Reportáž nájdete po kliknutí SEM alebo priamo v dolnej časti tohto newslettera. 


© Mesto Rožňava, 25. 6. 2020 Ing. Tibor Vanyo, Odbor výstavby, ÚP, ŽP a PK, Mestský úrad v Rožňave

 

Publikované: 25.06.2020 13:21 hod.