Tretia nedeľa v rámci Rožňavského kultúrneho leta bola venovaná hlavne deťom. Základná umelecká škola pripravila výtvarné tvorivé dielne. O ďalšiu zábavu sa postarali Tom a Elo. Svojím veselým predstavením plným humoru a pesničiek rozosmiali i rozhýbali deti. Niektoré pesničky si zaspievali spolu s nimi.

Tvorivé dielne ZUŠ-ky boli na dvoch stanoviskách. Na prvom deti vyrábali veterníky, na druhom maľovali na obrovské kusy papiera. Fantázii sa medzi nekládli a dielo doplnili podľa šablón nastriekané pamiatky z Gemera. „Hotové obrazy budú zdobiť priestory našej školy,“ uviedla riaditeľka Základnej umeleckej školy v Rožňave Monika Kerekešová. Nedeľné podujatie vnímala pozitívne. „Veľmi sa mi páčilo. Počasie bolo také, že sa na kúpalisko ísť nedalo. Bolo to také príjemné spestrenie pre deti aj pre rodičov.“

Aj druhá časť nedeľného programu kultúrneho leta bola v réžii ZUŠ-ky. Premiérovo sa v novej zostave predstavila skupina Marchi Band. Trojicu učiteľov zo ZUŠ, Marietu Roxerovú (spev, dychové nástroje), Petra Henriczyho (gitara) a Dušana Zatrocha (bicie, perkusie) doplnil basgitarista Tomáš Mišanko. Zahrali viacero piesní zo svojho repertoáru. Z nich určite zaujali skladby z tvorby Jaroslava Filipa. Ale nielen tie. Takmer hodinové vystúpenie rožňavských divákov zaujalo a hudobníci zožali zaslúžený potlesk.

Na záujem sa nemohli sťažovať ani v Čitárni pod vežou. Knihovníci z Gemerskej knižnice tentoraz ponúkali hlavne literatúru pre deti.

 

 

 


© Mesto Rožňava, 15 7. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 15.07.2019 14:09 hod.