Súčasná pandémia ochorenia COVID-19 skrížila plány aj mnohým umelcom. Viacerí z nich sa z reálneho priestoru presunuli do virtuálneho. Online koncert pripravila pre svojich fanúšikov aj Rožňavčanka Karmen Pál-Baláž. „Rozmýšľala som nad tým, že by to bolo super aspoň virtuálne sa spojiť s fanúšikmi. No aby to bolo na úrovni a v dobrej kvalite prezdieľané aj cez internet, tak na to treba celý tím ľudí, ktorí sa do toho vyznajú. Práve preto som veľmi rada, že ma oslovili zo spoločnosti T-SYSTEMS, aby som s kapelou zahrala online koncert. Zrealizujeme ho už tento piatok 22. mája o 20.30 hod na sociálnych sieťach,“ uviedla speváčka Karmen Pál-Baláž.

Opatrenia ohľadom verejných akcií prijaté v prvej polovici marca zminimalizovali muzikantskú činnosť. „Koncerty sa všetky zrušili, ale aj napriek tomu sa snažím robiť nejaké kroky vpred, čo sa týka mňa a hudby. Vydala som len nedávno nový letný singel „Zažiť ešte raz“ z albumu Kúzlo aj s videoklipom. Stretávam sa už konečne aj s kapelou a pripravujeme sa na koncerty, ktoré nikto nevie kedy sa budú môcť konať. Každopádne sa teraz tešíme na náš prvý online koncert,“ povedala Pál-Baláž.

Aj keď sa opatrenia uvoľnili, pre verejné vystúpenia stále platia obmedzenia a povinnosť dodržiavať protiepidemiologické opatrenia. Navyše sú aktuálne povolené len podujatia pre menej ako sto ľudí. Je teda otázne, kedy sa budú môcť rozbehnúť koncerty. „Je to na organizátoroch, či sa rozhodnú rušiť koncerty alebo prekladať. No úplne chápem aj ich situáciu, že aj keď by radi preložili podujatie na iný termín, zatiaľ sa nevie kedy tento zákaz skončí,“ uviedla Pál-Baláž. Ako zasiahla táto nútená pauza samotnú speváčku? „Myslím si, že rovnako ako každého muzikanta. Nasilu odstavení sme ešte asi neboli nikdy. Už nám zostáva len dúfať, že sa to čoskoro vráti do normálu a budeme môcť hrať,“ zaželala si. Čakanie na návrat k hraniu venuje aj tvorbe. „Keď som tak sedela pri klavíri, pár nápadov som si skúsila nahrať na telefón. Zatiaľ sú to len možné základy pre pesničku. Uvidím, či z toho bude do budúcna niečo,“ uzavrela Pál-Baláž.

 


© Mesto Rožňava, 21.  5. 2020 Peter Podolinsky, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

 

Publikované: 21.05.2020 15:08 hod.