Posledný septembrový piatok sa pre extraligové áčko stolnotenisového Geológa Rožňava rozbehla nová extraligová sezóna. Večer privítali na svojich stoloch súpera z Ružomberka. V dramatickom a náročnom stretnutí, ktoré trvalo viac ako tri hodiny, prehrali Rožňavčania tesným rozdielom 4:6, keď do poslednej chvíle siahali po remíze.

Úvodné domáce stretnutie Geológa má však nielen športový rozmer. Je to aj stretnutie fanúšikov, pre ktorých oddiel zvyčajnej pripraví po zápasoch aj malé občerstvenie. Inak tomu nebolo ani teraz. Štart do sezóny ozvláštnil aj koncert skupiny Acoustic Nights. Pri predstavovaní skupiny vyšlo najavo, že ako Marián Pál-Baláž, tak i Ľubomír Breznen majú k stolnému tenisu blízko. V zaplnenom hľadisku nechýbali ani primátor Rožňavy či poslanci Mestského zastupiteľstva.

V zostave áčka Geológu došlo pred štartom sezóny k jednej zmene. Z Devínskej Novej Vsi prišiel do Rožňavy na hosťovanie Jakub Takáč. Doplnil tak káder, v ktorom ostal mládežnícky reprezentant Slovenska Adam Klajber a dvojica skúsených hráčov Andrej Slováčik a Gregor Gallo.

Vstup do prvého zápasu sezóny Rožňavčanom nevyšiel podľa predstáv. Slováčik, ktorý nebol zdravotne celkom fit, podľahol Truskovi. Takáč vo svojej premiére platil nováčikovskú daň a nevedel nájsť recept na skúseného obranára Hodora a prehral 1:3.

Naopak, svoju pozíciu tímovej jednotky potvrdil aktuálne 23. hráč slovenského mužského rebríčka len 16-ročný Adam Klajber. S prehľadom zdolal Kaššaya a držal domácich v hre. V druhej trojici zápasov znova ani Slováčik ani Takáč nebodovali. Hodor odolával Klajberovi len v prvom sete. V ďalších dvoch už dominoval, pričom v treťom hráč Ružomberku nezískal ani loptičku. Stav 2:4 síce nebol podľa predzápasových očakávaní, ale stále sa s ním dalo niečo urobiť.

Prehra Takáča s Kaššayom priniesla hosťom piaty bod a istú remízu. V súboji tímových jednotiek síce Truska v prvom sete Klajbera zdolal, no v ďalších troch ukázal domáci hráč svoju silu a v koncovkách vyhral. V poslednej dvojhre vystriedal Slováčika Gallo. Spolu s Hodorom pripravili pre divákov dramatické predstavenie, kde sa výkriky radosti striedali s chvíľami, keď publikum sledovalo dianie so zatajeným dychom. Prvé dva sety zvládol Gallo s ľahkosťou a zdalo sa, že víťazstvo už má vo vrecku. V treťom sete sa však dokázal Hodor vrátiť do zápasu a následne vyrovnať na 2:2. Rozhodoval tak piaty set, v ktorom zvíťazil Gallo.

Stav na zápasy tak bol 4:5 a o všetkom mala rozhodnúť štvorhra. V nej domáca dvojica Klajber Takáč nastúpila proti Truskovi s Kaššayom. Aj keď domáci mladíci vzdorovali, hostia predsa len v tejto zostave už odohrali viac štvorhier. To sa ukázalo aj na výsledku, keď Ružomberčania vyhrali 3:1.

Trochu symbolická bola aj posledná loptička zápasu. Bolo to prasiatko o hranu stola, ktoré Klajber gentlemansky priznal. V stretnutí, ktoré od začiatku pre Geológ nevyzeralo príliš dobre, sa síce nakoniec zrodila smolná tesná prehra, no hráči oboch tímov pripravili pre divákov športové predstavenie dramatické až do samotného záveru. Zároveň však ukázalo, že ak Rožňavčania pomýšľajú na víťazstvá, nebude stačiť ak bude bodovať len jeden hráč základnej zostavy. Aj keď získa tri body. Pripojiť sa musia aj ďalší dvaja.

Výhodu domáceho prostredia budú mať hráči Geológa aj v druhom kole extraligy. V piatok 11. októbra o 17.00 hod. privítajú úradujúceho majstra Slovenska SK Vydrany a v sobotu 12. októbra o 10.00 hod. MSK Malacky.

ŠTATISTIKA
Geológ Rožňava - ŠKST Ružomberok 4:6 (16:22) A. Klajber 3/0.5, G. Gallo 1/0, J. Takáč  0/3.5, A. Slováčik 0/2 – A. Kaššay 2.5/1, M. Truska 2.5/1, M. Hodor 1/2.

Ostatné výsledky 1. kola extraligy: Vranov n/T – Michalovce 6:3, Čadca – Čadca B 6:3, Vydrany – Malacky 6:2, Galanta – Rybník 6:1, Nižná – Valča 6:2.