Rožňavskí stolní tenisti urobili ďalší dôležitý krok na ceste k historickému úspechu. V prvom zápase štvrťfinále proti Nižnej zvíťazili v utorok podvečer na jej pôde 5:3. Nebolo to však jednoduché.
 
V úvodnej dvojhre trochu prekvapivo nastúpil tentoraz hrajúci kapitán tímu Gregor Gallo. V aktuálnom ročníku totiž odohral v extralige len jeden zápas, keď v prvom kole zdolal Hodora z Ružomberka 3:2. „Áno, bol to z našej strany menší risk,“ priznal Gregor Gallo. „Mali sme však na štvrťfinále kvalitnú prípravu. Po dlhom čase som bol dlhší čas v tréningovom procese a veril som si na tento zápas. Nakoniec to po veľkej dráme dopadlo dobre a ujali sme sa vedenia 1:0. Nehralo sa mi ľahko po dlhšej zápasovej odmlke, ale som rád, že som koncovky rozhodujúcich setov zvládol.“
 
Vývoj stretnutia bol spočiatku vyrovnaný. Za stavu 2:2 Geológ dokázal odskočiť. Po víťazstvách Klajbera a Slováčika viedli 4:2. Následne síce Diko zdolal Klajbera, no potom Takáč porazil Drbiaka. Zabezpečil tak víťazný piaty bod. „Prekvapil nás veľmi dobrý výkon mladého juniorského reprezentanta Dika, ktorý sa postaral o všetky body domácich. Držal tak stretnutie až do posledných chvíľ vyrovnané. Dôležité bolo víťazstvo Takáča s dobre hrajúcim Drbiakom. Veľmi dobrý výkon podal Andrej Slováčik, ktorý aj napriek prehre s Dikom zanechal dobrý herný dojem. Adamovi Klajberovi sa podarili jeho prvé dva zápasy, avšak v treťom so svojim rovesníkom z juniorskej reprezentácie prehral v pomere 1:3,“ zhodnotil Gallo.
 
Víťazstvom v Nižnej si Rožňavčania vytvorili veľmi dobrú východiskovú pozíciu pred druhým zápasom. Ten sa hrá už v piatok 21. februára v Rožňave. „V tomto stretnutí bude dôležitá najmä zostava hosťujúceho mužstva. V prvom stretnutí totiž Nižnej chýbala ich jednotka, reprezentačný tréner mužov Jaromír Truksa pre reprezentačné povinnosti v zahraničí. Takisto ich tretí hráč, reprezentačný tréner žien Ján Bednár, takisto pre reprezentačné povinnosti v zahraničí. Určite príde veľa divákov a budeme mať super atmosféru, ktorá dúfam až tak veľmi nebude voňať mladému Dikovi, ktorý nie je zvyknutý hrať v takej búrlivej atmosfére. Myslím si, že práve cez tohto hráča bude viesť naša cesta k úspechu v tomto stretnutí. Verím, že aj keď hostia nastúpia v najsilnejšom možnom zložení, máme tak vyspelý káder, že ich na domácej pôde môžeme zdolať,“ zhrnul Gallo.
 
Ak by to však v piatok nevyšlo, tak aj rozhodujúce tretie stretnutie odohrajú Rožňavčania znova doma. A to hneď na ďalší deň v sobotu 22. februára rovnako o 18.00 hod. „Týmto by som chcel pozvať všetkých priaznivcov stolného tenisu, aby nás v piatok prišli povzbudiť v boji o postup do historického semifinále extraligy mužov,“ uzavrel Gallo.
 
 

© Mesto Rožňava, 20.  2. 2020 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava
Publikované: 20.02.2020 07:17 hod.