Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, otvorilo pre svojich návštevníkov výnimočnú výstavu s názvom RETROvýstava, ktorej vernisáž sa uskutočnila dňa 30. mája 2019 o 15:30 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25.
 
Vernisáž, ktorú otvoril riaditeľ Baníckeho múzea v Rožňave – Pavol Lackanič s jej kurátorom Pavlom Horváthom, sa tešila obrovskému záujmu verejnosti, o čom svedčí necelá stovka zúčastnených. Samotná výstava prístupným a neformálnym spôsobom oslovuje návštevníka a prezentuje mu vybavenie a zariadenie bežnej domácnosti v období socializmu, pričom dôraz kladie postupne najmä na vybavenie detskej izby s hračkami, kuchyne s inventárom, obývaciu izbu, pracovňu; vo forme kolekcií predstavuje aj dobovú elektroniku a trávenie voľného času. Atraktívnosť výstavy zvyšuje aj osobný vklad zo strany návštevníkov, ktorý na ňu poskytli predmety v osobnom vlastníctve a tak sa stali jej súčasťou.
 
„Je to krásna výstava, akoby som cestovala strojom času, presne takto sme žili, keď som bola ešte malá.“, vyjadrila sa s úsmevom na margo výstavy jedna z návštevníčok.
 
Výstavu si budú môcť návštevníci vychutnať až do 3. 9. 2019, okrem toho ich v rámci výstavy čakajú aj rôzne zaujímavé sprievodné podujatia.
 
 
Tešíme sa na Vašu návštevu.
 
 
 

© Mesto Rožňava, 4. 6.  2019 Ing. Marek Krišťák, administrátor internetového portálu mesta

 

Publikované: 4.06.2019 07:57 hod.