V MFK Rožňava dávajú veľký dôraz na mládež. Od juniorov až po tých najmenších. Tretiu septembrovú sobotu sa na rožňavskom štadióne uskutočnil turnaj Talent Trophy pre kategóriu U10. Zúčastnilo sa ho šesť tímov, a to MFK Rožňava, MFK Revúca, FK Junior Košice, FK Čaňa, FK Hnúšťa. Zostavu mužstiev zo Slovenska doplnil jeden tím z Maďarska, Sajovolgye Focisuli. Hralo sa systémov každý s každým, na 20 minút. O konečnom víťazovi rozhodoval počet získaných bodov, pri ich rovnosti sa prihliadalo na počet strelených gólov.
 
Víťazom sa stali domáci prípravkári, ktorí stratili body len jednom stretnutí. Remizovali s druhým v poradí, s maďarským Sajovolgye Focisuli. Tretie miesto obsadila Hnúšťa.
 
Každému účastníkovi turnaja patrí veľká vďaka. Deťom, trénerom a rodičom ďakujem za predvedené výkony a verím, že sa každému u nás v Rožňave páčilo,“ uviedol tréner prípravky MFK Rožňava Filip Pollák.
 
ŠTATISTIKA
Konečné poradie: 1. MFK Rožňava, 2. Sajovologye Focisuli, 3. FK Hnúšťa, 4. MFK Revúca, 5. FK Junior Košice, 6. FK Čaňa.
 
Výsledky zápasov MFK Rožňava: Rožňava - Revúca 8:0, Rožňava - Junior Košice 6:1, Rožňava - Čana 10:1, Rožňava - Hnúšťa 7:1, Rožňava - Sajovolgye Focisuli 6:6.
 
Najlepší hráč - Koszta Vince (Sajovolgye Focisuli)
Najlepší strelec - Filo Nikolas (MFK Rožňava)
Najlepší brankár - Filip Hamar (MFK Revúca)
 

 

 


© Mesto Rožňava, 30. 9. 2019 Peter Podolinský, Odbor kultúry, športu a cestovného ruchu, Mestský úrad Rožňava

Publikované: 30.09.2019 09:05 hod.